חיישן טביעות האצבע Touch ID בגוף אייפד אייר 2, לכא (צילום: ascii.jp)
חיישן טביעות האצבע בגוף ששייך לכאורה לאייפד אייר 2 | צילום: ascii.jp

אתר יפני בשם אסקי העלה בימים האחרונים תמונות של מה שנטען כי הוא גוף הטאבלט הבא של אפל, שייקרא ככל הנראה אייפד אייר 2. עם את, ייתכן שמדובר בעוד תבנית-דמה של עוד מוצר של אפל שמעורר ציפיות.

בתמונות שעלו ניתן לראות כי התבנית דקה קצת יותר מזו של ה-iPad Air הראשון, שהושק בשנה שעברה, אם כי הגודל הכללי נשאר זהה. מאפיין בולט שני הוא כפתור הבית של המכשיר, שלפי התמונה ניתן לראות שמשולב בו חיישן טביעת האצבע Touch ID, המוכר למשתמשים ממכשיר האייפון 5s ותואם את הציפיות לפיהן אפל תשלב את החיישן הזה בכל המוצרים החדשים שלה, ולא רק בטלפונים.

עוד שינוי בולט, גם הוא די צפוי, הוא היעלמותו של כפתור נעילת כיוון המסך שהיה ממוקם ליד כפתורי עוצמת הקול. גם זה מתאים לציפיות מהחברה, לפיהן היא החליטה לצמצמם עוד יותר את כמות הכפתורים הפיזיים של המכשיר. כעת, לאחר השיפור הניכר במרכז ההתראות, כבר לא צריכה להיות בעיה להדליק או לכבות את סיבוב המסך לפי כיוון האחיזה של המשתמש באמצעות סימון האפשרות המתאימה במרכז ההתראות.

למרות ההתאמה הגבוהה בין התמונות למה שידוע עד כה על דור הטאבלטים הבא של אפל, יש סימנים רבים לפיהם בכל זאת מדובר בתבנית דמה שאינה אמתית, או לפחות אינה סופית: בצד האחורי של המכשיר אין סמל של החברה, ודגם פס האחיזה בחלק העליון נדמה שחסר. יש להניח שתוך חודש או חודשיים תחשוף החברה את המוצר באופן רשמי, ואז נדע בוודאות.

הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot