גזרת הטאבלטים האישיים הפכה להיות אחת מגזרות המכשירים הכי צפופות – קצת מתחתיהם הם מתחרים בפאבלטים, הסמארטפונים מגודלי המסך, וגם ביניהם עצמם השוק מציע המון. הטאב 3 של סמסונג, הדור השלישי לסדרת הגלקסי טאב, מוצע ב-7, 8 ו-10 אינצ'ים של גודל מסך. לקחנו את הבן האמצעי, בן ה-8 אינצ'ים, להתרשמות.

גלקסי טאב 3 (צילום: ניב ליליאן)
נוח לאחיזה, בעיקר בגלל הפינות המעוגלות. גלקסי טאב 3 | צילום: ניב ליליאן

 

עיצוב וממשק

בגזרת העיצוב אין הפתעות, הטאב 3 הוא עוד בן בסדרה. איכות הבניה טובה, הגב בלבן עם דוגמת נקודות עדינה מאוד, מוקף שדרת מתכת עדינה אף היא. בכללי, העיצוב משדר רצינות ידידותית ואמינות, כמו קודמיו. אחלה.

בחזית המכשיר, מלבד המסך והחיישנים שמעלה, השילוש הקדוש של סמסונג: כפתור חומרה ככפתור בית, כפתור תפריט וכפתור אחור/ביטול, שני האחרונים כפתורי מגע. מסביב בשדרה נמצא את הפריטים הבאים: בתחתית, זוג רמקולים שקועים וחיבור מיקרו USB, בצד שמאל תא זיכרון למיקרו-SD, למעלה שקע אוזניות ובצד ימין – כפתורי ההפעלה והווליום, ועינית אינפרא אדום.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

מבחינת אחיזה הוא לא רע, והפינות המעוגלות הופכות אותו לנוח ביד, אבל הוא קצת רחב מדי לטעמנו ואחיזה ממושכת ביד אחת עשויה להיות מעייפת.

תצוגה וביצועים

התצוגה של הטאב 3 קצת מאכזבת. מדובר ברזולוציה סטנדרטית, נמוכה קצת במושגים של ימינו, של 800 על 1280 פיקסלים. המסך הוא מסך TFT, עם צבעים טובים, מעט עם רוויית יתר, שזו נטייה כללית במוצרים של סמסונג. הפירוט שלו לא רע, אבל גם לא מדהים. מסך סביר, לא יותר.

גלקסי טאב 3 (צילום: ניב ליליאן)
איכות התמונות שהמצלמה מוציאה בינונית בינונית | צילום: ניב ליליאן

 

מבחינת ביצועים, הטאב 3 הוא חלש באופן יחסי. מעבד האקסינוס מבית של סמסונג, מעבד 1.5 גיגההרץ כפול ליבה בלבד, לא מוציא ביצועים מרשימים במבחנים סינתטיים. וגם בתגובתיות הכללית, ניכרת זחלנות מסויימת, במיוחד ביישומים כבדים.

קול ומולטימדיה

לטאב 8 יש רמקול חזק, אם כי לא הכי נקי בעולם. תוכלו לשמוע איתו סרטים בצורה טובה, אבל זהו לא הרמקול הכי מדוייק בשוק מבחינת הפקה חוזרת של הצלילים. הבס קצת עמום, הטרבל קצת צורמני.
בסעיף המצלמה גם אין בשורות מיוחדות. זו מצלמת חמישה מגהפיקסל סטנדרטית למדי, שמוציאה תמונות באיכות בינונית.

אפליקציות ותוכנה

דווקא בתחום התוכן, לטאב 8 יש בשורות. מלבד שורת האפליקציות הסטנדרטית של סמסונג, יש כאן שתי הפתעות נעימות שמותקנות מראש: אפליקציית הספרים eברית, וחשוב מכך, שירות ה-Smart VOD של סמסונג שמגיע עם תקופת ניסיון מתנה לכל רוכש.

ספריית ה-VOD מלאה בלא מעט תכנים טובים, וסרטים עדכניים יחסית כמו "איש הפלדה", "הפרש הבודד" ועוד. חלקם כלולים במנוי, וחלקם בתשלום. מבחינת היצע התכנים לצופה הישראלי, מדובר בשדרוג רציני.

חיי סוללה

בכל הנוגע לחיי סוללה, הטאב 3 מפגין ביצועים סבירים – בהמתנה הוא יחזיק לכם כמה ימים ובנתון החשוב יותר – תוכלו להוציא ממנו יותר מיום של פעולה מעורבת (בסרטים קצת פחות), עם סוללת ה-4,550 מיליאמפר/שעה שלו. גם מבחינת פליטת חום לא הרגשנו התחממות מיוחדת בשעת מאמץ. הטאב 3 שמר על קור רוח.

סיכום ומסקנות 

הגלקסי טאב 3 של סמסונג הוא טאבלט אישי סביר בהחלט. הוא לא מדהים, אבל לצרכים של גלישה, קריאת ספרים וצפייה בסרט מזדמן הוא בסדר. הוא עשוי לקרוץ אולי למשתמשים קצת יותר מבוגרים, כאלה שאוהבים ספרות עברית או לשמש כטאבלט משפחתי שכזה, גם לצפייה בסרטים ובתוכניות על ידי ילדים.

*לפי זאפ, מחירו של הגלקסי טאב 3 נע בין 2,190 ל-1,581 שקלים.

ציון סופי: 8.5

>> דק בביצועים? בדקנו את הסמארטפון הדק בעולם

לסקירות נוספות