במהלך השנים האחרונות הרבו סמסונג ושכנתה LG להראות לעולם את יכולתיהן לייצר מסכים גמישים, למרות שאף אחת מהן לא הפכה את הטכנולוגיה למשהו שאפשר ממש למכור. אמנם, הן הוציאו כמה מכשירים המבוססים על מסכים גמישים, כמו גלקסי S6 Edge ו-G-Flex, אך בכל המקרים המכשירים עצמם לא גמישים אלא רק קמורים או קעורים. עתה, פטנטים חדשים שהגישה סמסונג לרשם הפטנטים בארה"ב מציגים מספר שימושים לטכנולוגיית המסכים הגמישים שיכולים להפוך למוצרים של ממש בעתיד הקרוב.

טאבלט - סמארטפון גמיש של סמסונג (צילום: סמסונג, יוטיוב)
קונספט סמארטפון מתקפל של סמסונג | צילום: סמסונג, יוטיוב

בתרשים הראשון ניתן לראות את מה שנראה כמו טאבלט בצורת צינור עבה, שבתוכו מסתתר המסך. כאשר נרצה להשתמש בו, כל שנצטרך הוא לשלוף החוצה את המסך המגולגל ולהניח אותו על משטח. את הסוללה והלוח האלקטרוני, שאינם מתקפלים, תתקין סמסונג בתוך ה"צינור", והמסך ייוצר בטכנולוגיית OLED או LCD גמיש.

עוד ב-TGspot:

בתרשים אחר מציגה סמסונג טלפון חכם המחולק לשניים וניתן לקפל אותו ולהציג אלמנטים שונים על המסך. כך הוא יכול לדוגמה להתקפל ב-90 מעלות, כאשר בחצי אחד תוצג המקלדת ובחצי השני יישום תזכורות.

בתרשים שלישי מוצג מעין טאבלט, המתקפל לשניים למעין צורת ספר, אולם שני הצדדים נותרים קשיחים, כך שסביר כי אלו יכילו את האלקטרוניקה הדרושה.

הרעיונות הללו אינם חדשים, וסמסונג כבר הציגה בעבר סרטון קונספט הכולל את רובם ומבוסס על פרויקט המסך הגמיש שלה, Youm. עם זאת, בזמנו הוצגו כל הרעיונות בעזרת אפקטים מיוחדים. עתה נראה כי החברה רצינית בכוונותיה להפוך אותם למציאות.

 

לכתבה המקורית ב-TGspot