מערכת ההפעלה iOS 7 לאייפון, לאייפד ולאייפוד טאצ' זוכה היום לפריצה ראשונה לשימוש הקהל הרחב. למעלה משלושה חודשים לאחר שחרורה לבעלי מכשירים ניידים של אפל, היום הוציא צוות ההאקרים evad3rs את פרצת evasiOn7, המאפשרת להתקין את המערכת ללא המגבלות של אפל.

iOS 7 על אייפון 5
הפריצה לאייפון 4 ומעלה

הפריצה מותקנת על ידי הורדת התוכנה, חיבור המכשיר הנייד למחשב והרצת התוכנה. היא לוקחת כחמש דקות ותומרת בכל המכשירים הניידים של אפל המסוגלים להריץ את iOS 7 - אייפון 4 ומעלה, אייפד 2 ומעלה, אייפד מיני ואייפוד טאצ' דור חמישי.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

כמו פריצות קודמות, מי שיפרוץ את האייפון שלו עם הפריצה החדשה הזו יאבד את האחריות על המכשיר, אך יוכל לשלוט על אופן תפקודו באופנים אותה אפל אינה מאפשרת, כגון התקנת אפליקציות שלא דרך החנות שלה, פתיחת המכשיר לרשתות סלולר זרות והתאמה אישית של ממשק המכשיר.

וידאו: כך מורידים ומתקינים את הפריצה

 

גרסתה השביעית של מערכת ההפעלה הניידת של אפל היא אחת הגרסאות שהציבו את האתגרים הקשים ביותר עבור האקרים. הדבר מתבטא בזמן שלקח עד לצאת הפריצה הראשונה - ברוב הגרסאות הקודמות של המערכת פריצה ראשונה יצאה תוך שבועות ספורים ולפעמים ימים ספורים לאחר העדכון למערכת ההפעלה. הפעם לקח הדבר כ-10 שבועות, אך בסופו שוחררה הפריצה לכל מכשירי החברה יחד, בעוד שבפעמים הקודמות היה צורך להמתין לפריצה נפרדת לכל מכשיר.