כנס המפתחים Google I/O, שיתחיל מחר בערב שעון ישראל, הולך כנראה להיות מעניין במיוחד. מלבד עדכונים למוצרי גוגל הקיימים, כפי שנוהגת החברה לחשוף בכנס שלה מדי שנה, הפעם צפויה גם השקה רשמית למערכת ה-Android Wear לקטגוריית המחשוב הלביש. המערכת החדשה מבוססת על התראות חכמות המוצגות ברגע בו הסמארטפון של המשתמש חושב שהוא זקוק למידע, כמו למשל דיווח על פקק בשעה בו הוא בדרך כלל יוצא מהבית או מהעבודה.

android wear, השעון החכם של גוגל (צילום: גוגל)
סוג חדש של מכשירי אנדרואיד. שעון האנדרואיד של מוטורולה | צילום: גוגל

LG ומוטורולה כבר הציגו בחודשים האחרונים כמה הצצות לשעונים החכמים שלהן, שצפויים להתחיל להימכר זמן קצר לאחר האירוע וסביר להניח שאף יחולקו למשתתפים. אך לפי דיווחים שונים, גם סמסונג, שכבר מוכרת שעונים חכמים מבוססי מערכות ההפעלה אנדרואיד ו-Tizen המיועדות לסמארטפונים, תציג שעון נוסף המבוסס על המערכת הייעודית של גוגל למכשירים לבישים.

על פי אתר CNET, השעון של סמסונג ככל הנראה לא יהיה שונה בהרבה מהדגמים הנוכחיים בסדרת Gear. הוא יציע את אותן היכולות המוכרות מהשעונים החכמים הקיימים בסדרה ויגיע בשני דגמים, שיבוססו על שבבי קואלקום (החברה שעל מעבדיה מבוססים הסמארטפונים המובילים) ויכללו בין היתר גם מצלמה. ייתכן אף שהשעון החדש יתמוך בכל מכשיר אנדרואיד, בניגוד לשעוני ה-Gear הקודמים שתקשרו עם מכשירי סמסונג בלבד.

מוצרים נוספים שצפויים להיחשף בכנס, שייערך בימים רביעי וחמישי בסן-פרנסיסקו, כוללים עדכון משמעותי למערכת ההפעלה הסלולרית אנדרואיד, שאולי אף תשולב עם Chrome OS, לאחר שפרשנים רבים חזו איחוד של השתיים מזה מספר שנים. גם מערכת ההפעלה של גוגל לטלוויזיות, Android TV, צפויה להשתדרג, בניסיון נוסף של החברה להיכנס לתחום, לאחר שנחלה כישלון חרוץ עם Google TV והצלחה מיידית עם Chromecast - רכיב המתחבר לטלוויזיות קיימות והופך אותן לחכמות.

דיווחים נוספים לקראת הכנס משערים כי גוגל תציג את המכשיר האחרון בסדרת ה-Nexus, שיהיה טאבלט של חברת HTC, ואולי אף את המכשירים הראשונים בסדרה המחליפה, Android Silver, שצפויה להיות מעין יהלום שבכתר, עם מכשירים יוקרתיים במיוחד. רבים מקווים גם למוצרים חדשים של כמה מהחברות שקנתה גוגל מאז הכנס אשתקד, ביניהן חברת הרובוטים Boston Dynamics וחברת התרמוסטטים החכמים Nest, שרכשה בימים האחרונים בעצמה חברת מצלמות אבטחה.

הכתבה המקורית התפרסמה באתר TGspot