הקראה בעברית במערכת ההפעלה iOS 8
הקראה בעברית ב-iOS 8

אפל שחררה השבוע (ב') את גרסאות הבטא המעודכנות למערכות ההפעלה שלה - iOS 8 למכשירים ניידים ו-OS X יוסמיטי למחשבים - בהן מתחבאים מספר עדכונים קטנים אך משמעותיים, שמעניקים יכולות חדשות למערכות ההפעלה של החברה. בין העדכונים הרלוונטים יותר לקהל הישראלי ניתן למצוא לראשונה יכולת הקראת טקסט בעברית - תכונה שימושית למדי שאף עשויה להוות רמז מקדים לתמיכה קרובה של סירי בשפת הקודש.

על מנת לאפשר את הקראת הטקסטים בעברית במערכת ההפעלה, יש להפעיל קודם את האפשרות בתפריט הנגישות של iOS 8 תחת הגדרות->כללי->נגישות->דיבור ואז תוכל המערכת להקריא טקסטים בעברית באמצעות סימון הטקסט, שמשמש בין היתר להצגת לחצני ״העתק״ ו״הדבק״.

הקראת הטקסט, בשלב זה, עדיין לוקה בחסר ונראה שהמערכת מתקשה להגות חלק ניכר מהמילים באופן הנכון, אם כי המהלך עצמו מעיד על כוונתה של אפל להרחיב את התמיכה בשפה העברית, דבר שעשוי לסלול גם את דרכה של סירי לתמיכה בגרסאות הבאות.

עוד ב-Geektime:

בין יתר החידושים שניתן היה למצוא בגרסת הבטא שהופצה השבוע ניתן למצוא גם הרחבה של התמיכה בשירות הענן של אפל, iCloud Drive, בגרסה המיועדת לדפדפן, כמו גם הרחבת האפשרות לניהול שיחות על בסיס קישוריות WiFi בקרב מפעילות סלולר נוספות ברחבי העולם וספציפית יותר בארה״ב.

כזכור, גרסתה השמינית של iOS נחשפה על ידי אפל במהלך כנס המפתחים האחרון שקיימה בסאן פרנסיסקו בחודש שעבר. היא צפויה לזכות להשקה רשמית במהלך הסתיו הקרוב, בסמוך להשקת הדור הבא של האייפון. מלבד גרסאות הבטא ששוחררו עד כה צפויות לצאת עוד חמש גרסאות בדיקה נוספות לכל הפחות. את המערכת ניתן להוריד למכשירי אייפון בדגמי 4S ומעלה ובטאבלטים של החברה מדגם אייפד 2 ואילך.

הדגמה: הקראת טקסט בעברית באייפון

 

הכתבה התפרסמה במקור באתר Geektime