נתון שפרסמה טוויטר - מספר הציוצים בזמן משחק חצי הג (צילום: twitter)
שיא הציוצים לאירוע ספורט. מספר הציוצים בזמן המשחק | צילום: twitter

משחק חצי גמר גביע העולם בכדורגל ייזכר בקרב מארחי הטורניר כנקודת שפל, בה הושפלו על ידי האורחת האירופית הגדולה בתוצאה 7-1. אך נבחרת גרמניה אינה היחידה שיצאה מהמשחק הזה מנצחת - גם הרשת החברתית טוויטר נהנתה מהמשחק ופרסמה בשעות שעברו מאז נתונים המשחק שבר את שיאי הרשת ברמת הפעילות.

במהלך המשחק כתבו גולשי האתר, המבוסס על סטטוסים קצרים של עד 140 תווים, 35.6 מיליון ציוצים - מספר שיא לאירוע ספורט בודד.

גם במדד קצב הציוצים נרשם שיא, כאשר כל גול של גרמניה שבר את שיא קודמו - החל מכ-497,000 ציוצים בדקה בעקבות השער שהבקיע קרוס והעלה את גרמניה ליתרון 3-0, כ-508,000 בעקבות השער של קרוס שהעלה את הקבוצה ליתרון 4-0 וכ-580,000 בעקבות השער של חדירה שהביא את התוצאה ל-5-0 לטובת האורחת.

נתון שפרסמה טוויטר - מספר הציוצים בזמן משחק חצי הג (צילום: twitter)
שיא הציוצים לאירוע ספורט. מספר הציוצים לדקה בזמן השערים | צילום: twitter

מדד הציוצים בשנייה רשם גם הוא שיאים בהתאם להבקעות, כאשר בגרף שפרסם מאט לינלי מטוויטר ניתן לראות כי עוד בטרם נרגעו הגולשים מהשער השני נרשם זינוק נוסף עם הבקעת השער השלישי. גם הפעם, בטרם הספיקו הציוצים לסיים לחגוג הגיע השער הרביעי, שהקפיץ את מספר הציוצים לפסגה חדשה. המספרים המדויקים אליהם הגיע מדד זה לא פורסמו, אך ניתן לראות כי הם גבוהים בהרבה מאלו של משחק פתיחת הטורניר וכמרגע הבקעת הגול השני ועד סוף המחצית לא ירדה רמת הפעילות מפי שלושה מהרמה הרגילה לשעה זו.

השחקנים שהוזכרו יותר מכולם במהלך המשחק, לפי טוויטר, היו מירוסלב קלוזה, טוני קרוס ותומס מולר מהנבחרת הגרמנית וג'וליו סזאר, אוסקר ופרד מהנבחרת הברזילאית. גם כאן לא פרסמה טוויטר מספרים מדויקים יותר, כגון השוואה בין כמות האזכורים של שלושת המובילים הגרמנים לעומת מקביליהם הברזילאים.