הרשויות בפינלנד מנסות להדק את האכיפה בכל הנוגע להטרדה מינית וירטואלית: החוק הנוכחי מגדיר הטרדה מינית רק אם היא פיזית, ואנשים ששולחים תמונות או סרטוני עירום למעשה עוברים רק על חוקים הקשורים ללשון הרע. אלא שכעת מנסים המחוקקים לשנות את זה ולהציג תיקון לחוק בשנה הקרובה.

לפי התיקון, חוק ההטרדה המינית ישונה כדי לכלול גם "הטרדה מילולית, דרך תמונות או הודעות, צילום של אדם אחר או חשיפה עצמית". העונש למי שיעבור על החוק החדש יעמוד על קנס או אפילו מעצר של עד שישה חודשים, תלוי בחומרת העבירה. החוק, כמובן, תקף גם כלפי גברים וגם כלפי נשים.

הצעת החוק החדשה מגיעה עקב מחקר של Plan International, שמצא כי מספר עצום של נשים בפינלנד מוטרדות מינית אונליין: מתוך 14 אלף הנשים והנערות שהשתתפו במחקר, יותר מחצי הוטרדו אונליין לפחות פעם אחת. המחקר אף מצא כי 35 נשים בגילאי 15-25 קיבלו תמונות או דימויים מיניים מפורשים.

"המחקר התבסס על שאלונים שמראים כי הטרדה מינית היא די נפוצה ושהקורבנות של התנהגות כזו הן לרוב נשים, כך שזה חשוב לשקול כיצד אפשר להתמודד עם זה מבחינה חוקית", נמסר מבכיר ברשות המחוקקת במדינה. "כאשר דברים כאלה מתרחשים וירטואלית ברשת קשה לחקור אותם, אבל לרשויות האכיפה יש אמצעים שאפשר להשתמש בהם, כמו למשל גישה לתעבורת מידע ברשת".

בנוסף, מנסים בפינלנד לשנות את ההגדרה הרשמית של אונס ל"יחסי מין ללא הסכמה", במקום ההגדרה הנוכחית שקובעת כי יש צורך באלימות פיזית או באיום כזה בשביל להשתמש במילה אונס.