קורטאנה (צילום: magicnaanavi.deviantart.com)
פול התמנון, מאחוריך. קורטאנה, מתוך המשחק Halo | צילום: magicnaanavi.deviantart.com

המונדיאל הנוכחי מתאפיין בעיקר בהפתעות גדולות. ממש בלתי אפשרי לדעת מראש איזו קבוצה תנצח בו משחק כלשהוא, גם אם הוא בין 2 קבוצות שעל הנייר רחוקות ברמתן אחת מן השנייה. לכבוד החגיגה הגדולה בברזיל, התגייסו העוזרות האישיות של מיקרוסופט ואפל, הלוא הן קורטנה וסירי, בכדי לעזור למשתמשיהן להרוויח בכל זאת כמה דולרים, במידה והחליטו להמר על הקבוצות שינצחו במשחקים המתקיימים במסגרת גביע העולם בכדורגל. אך בעוד שסירי עסוקה בעיקר במתן תשובות מתחמקות, המנצחת הגדולה היא ללא ספק קורטנה, אשר מסתמנת כאחת ההפתעות הגדולות ביותר של השנה.

העוזרת האישית של מיקרוסופט כבר חזתה בהצלחה מפתיעה את הקבוצות המנצחות בלא פחות מ-10 משחקים. משתמשי Windows Phone 8.1 שנעזרו בה יכלו, כך נראה, להרוויח לא מעט כסף. קורטנה חזתה בהצלחה את כל הנבחרות המנצחות מאז הציגה מיקרוסופט את יכולת חיזוי התוצאות שלה - היא ידעה שברזיל תנצח את צ׳ילה, שקולומביה תגבר על אורוגוואי, שהולנד תעבור את מקסיקו ושקוסטה-ריקה תצלח את יוון. לאחר מכן, היא ניבאה שבלגיה תנצח את ארצות הברית, צרפת תנצח את ניגריה וארגנטינה תנצח את אלג׳יריה. ואם כל זה לא מספיק - היא המשיכה את גל ההצלחות בסוף השבוע האחרון, כאשר הימרה על גרמניה, ברזיל, ארגנטינה והולנד כמנצחות של משחקי רבע הגמר.

עוד ב-Geektime:

במיקרוסופט מסבירים כיצד עובד תהליך חיזוי התוצאות המוצלח: ״המודלים של ניבוי תוצאות אירועי ספורט במונדיאל הנוכחי מורכבים ממגוון רחב של גורמים, כגון נצחונות קודמים, הפסדים קודמים ומופעים במשחקים ותחרויות בינלאומיות אחרות, יחד עם הביצועים של אותה הקבוצה במוקדמות של אותו הטורניר״. במיקרוסופט טוענים גם שיתרון הביתיות של ברזיל משחק פקטור חשוב בחיזוי: ״התאמות נוספות קשורות גם לגורמים אחרים, אשר נותנים יתרונות לקבוצה אחת על פני האחרות. לדוגמא: יתרון הביתיות לברזיל, או הקרבה לביתיות, סוג הדשא והרגישות לתנאי מזג האוויר במקרה של מדינות דרום אמריקה. בנוסף, נתונים המתקבלים משוק ההימורים מאפשרים לנו לכוון את המודל גם לפי ״חוכמת ההמונים״ של המהמרים״.

אז מהן התחזיות לימים הקרובים, על פי היורשת של פול התמנון בגביע העולם הנוכחי? יהיה מעניין לראות כיצד קורטנה תתפקד בשלבי ההכרעה של הגביע העולמי. קורטנה טוענת ש"זו הכרעה קשה", אך צופה שגרמניה תנצח את המארחת וארגנטינה תנצח את הולנד. בינתיים, שאלה לגבי המנצחת של הטורניר כולו הניבה לנו את התשובה הבאה:

(שאלה: "מי ינצח במונדיאל?", תשובה: "הקבוצה עם מרב הנקודות")

הכתבה המקורית פורסמה באתר Geektime