אפליקציית הניידות העירונית, Moovit מבית אינטל, מכריזה על שותפות עם WeWALK, הסטארטאפ הבריטי שעומד מאחורי מקל נחייה חכם ועטור פרסים לעיוורים ולקויי ראייה. באמצעות שיתוף הפעולה הזה, שתי החברות יספקו לכבדי ראייה את הטכנולוגיה הדרושה כדי לנווט באופן עצמאי ובטוח יותר בתחבורה ציבורית בכל העולם.

לפי ארגון הבריאות העולמי, ישנם למעלה מ-253 מיליון אנשים לקויי ראייה ברחבי העולם, שרבים מהם מסתמכים על מקל נחייה כדי להתנייד. אמנם מקל הנחייה הפך לסמל של ניידות עצמאית, אך להגיע ליעדים מרוחקים עדיין עלול להיות מאתגר עבור המשתמשים בו, במיוחד באמצעות תחבורה ציבורית. לדוגמה, לקויי ראייה עשויים להיות לא בטוחים שהם עלו על האוטובוס הנכון או היכן בדיוק נמצאת תחנת האוטובוס בה יש להמתין.

כדי לתת מענה לכך, WeWALK המציאה מכשיר חכם שמתחבר למקל הנחייה ומזהיר את המשתמשים ממכשולים באמצעות חיישנים קוליים וידית רוטטת, שיש לו כבר אלפי משתמשים ב-59 מדינות בעולם. המקל החכם המתחבר לטלפון באמצעות בלוטות', והמשתמשים יכולים לקבל מידע על ניידות ומכשולים בדרך ישירות מהמקל שלהם באמצעות חיבור לאפליקציית הסמארטפון של WeWALK.

שיתוף הפעולה מאפשר למשתמשי WEWALK גישה לכל המידע התחבורתי במקום אחד, גם אם לא הורידו את אפליקציית מוביט, ומבלי להחזיק את הטלפון בידם. כך הם יוכלו לנווט את דרכם לתחנות אוטובוס ביתר קלות ולוודא שהם בתחנה הנכונה, לקבל מידע על הגעה בזמן אמת של אוטובוסים ורכבות, לקבל התראות שמע וטקסט כדי להבטיח עלייה וירידה בתחנה הנכונה ולקבל התראות שירות במקרה של שיבושים בקווים.

המקל החכם של WeWALK (צילום:  יח"צ)
המקל החכם של WeWALK | צילום: יח"צ

"אנו שמחים לעבוד עם WeWALK, חברה מרשימה שחולקת את החזון שלנו להפוך את העולם למקום נגיש ושוויוני יותר", מסר יובב מידד, סמנכ״ל הצמיחה והשיווק של Moovit. "בעוד שלעיוורים וכבדי ראייה יש יותר עצמאות מאי פעם, ההתניידות באמצעות תחבורה ציבורית עדיין יכולה להיות מרתיעה ומלחיצה. באמצעות השותפות שלנו, אנו שואפים להחדיר ביטחון רב יותר באנשים על ידי שבירת חלק ממחסומי הניידות הללו, ולהעצים אותם לגשת ליותר הזדמנויות".