חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה, הוא כבר מזמן לא רק פוליטיקאי. עוד במהלך קמפיין הבחירות שלו הוא הפך לרוקסטאר, ואתמול הוא עשה זאת שוב. הנשיא עלה לבמה באירוע לקידום מכירות ספרו החדש "Capitalismo, socialismo y la trampa neoclásica", או בעברית: קפיטליזם, סוציאליזם והמלכודת הניאו-קלאסית, אבל דווקא החלק בו התחיל לשיר הפך לוויראלי ברשתות. מיליי היה לבוש במעיל עור שחור, כיאה לכוכב רוק שהוא מנסה להיות, ושר את אחד הלהיטים המוכרים ביותר בארגנטינה - Panic show של להקת La Renga. 

"רציתי לעשות את זה כי רציתי לשיר", אמר מיליי לפני ששר יחד עם להקת חובבים שהייתה באירוע. לאחר הופעתו, הנשיא נשא הרצאה ארוכה על כלכלה מתוך ספרו ה-13. בנאומו התרעם הנשיא על הסוציאליזם, הגן על מונופולים, הכחיש את קיומו של כשל שוק ואמר כי הפלות הן "מנגנון לרצח אוכלוסיות".

הסרטון של מיליי שר נצפה מיליוני פעמים ברשתות החברתיות וצולם כמובן מכל זווית אפשרית. זאת לא הפעם הראשונה שהוא הופך לוויראלי בזכות אירוע ביזארי. בסוף חודש דצמבר הגיע הנשיא החדש של ארגנטינה להופעה של בת הזוג שלו, השחקנית פאטימה פלורס, ועלה לבמה לאחר שהסתיימה. ההצגה עצמה פחות עניינה את הקהל - אבל הנשיקה בין השניים הצליחה בהחלט לייצר כותרות בעולם.

"אני כאן כדי לתמוך בחאבייר בכל מה שהוא עושה. אני אוהב את הרעיונות שלו, אני אוהב את מה שהוא עושה, הוא כנה, הוא שקוף, הוא אומר את מה שהוא חושב", אמר סנטיאגו רולדאן, עובד סופרמרקט בן 20 שנכח באירוע של מיליי אתמול.

השקת הספר הייתה אמורה להיערך בכלל ביריד הספרים הבינלאומי של ארגנטינה ב-12.5, אבל בעקבות ויכוח בין אנשי מייליי ואנשי היריד הוחלט לבטל את האירוע המקורי והנשיא נאלץ לקיים אירוע "לבדו". אנשים שהיו באולם טוענים שבסוף השיחה הכלכלית חצי מהאורחים כבר יצאו מהאולם, כי כנראה שיותר קל לשמוע אותו שר מאשר לדבר כלכלה.

האירוע היה די דומה לאלו שמייליי ערך מאז כניסתו לזירה הפוליטית ב-2021: הוא קורא להם "רסיטלים", ובדרך כלל הוא פותח אותם בשירת שיר א-קפלה שמלהיבה את הצעירים. הפרשן הפוליטי קרלוס פארה סבור כי מיליי נוטה "לעשות הצגות" והדגיש כי הוא "תמיד יתדלק את הקיטוב, זה חלק קבוע בקמפיין. התקשורת בממשלה זהה לתקשורת שעשה בקמפיין", אמר פארה.