שלושה ימים בלבד לפני השקת האייפון 12, והשמועות ממשיכות לגעוש: המדליף קאנג (Kang), שזוכה לשבחים ברחבי הרשת על האמינות והדיוק שהוא מפגין בדיווחיו, חשף מספר פרטים שלא שמענו על סדרת הסמארטפונים החדשה של אפל.

אם פספסתם את הדיווחים הקודמים של NEXTER, אפל צפויה להשיק השבוע (שלישי) לא פחות מארבעה מכשירי אייפון: אייפון 12 מיני עם מסך בגודל 5.4 אינץ'; אייפון 12 עם מסך בגודל 6.1 אינץ'; אייפון 12 פרו עם מסך בגודל זהה לקודמו; ואייפון 12 פרו מקס עם מסך עצום בגודל של 6.7 אינץ'.

אז מה חדש בהדלפה של קאנג? כל ארבעת הדגמים עשויים להגיע עם "מסכי OLED משודרגים", שיזכו לשם "Super Retina XDR Displays", ועם "ציפויים מתקדמים" נגד שריטות שזכו לשם "Ceramic Shield Front Cover". בנוסף, המכשירים החדשים יתמכו בצילום וידאו עם Dolby Vision.

בגזרת המצלמה, הדגם המתקדם ביותר – אייפון 12 פרו מקס, שיגיע עם מסך של 6.7 אינץ' – יציג הבדלים משמעותיים לעומת מכשיר הפרו. קאנג מציין כי חיישן המצלמה האחורית של המכשיר המתקדם ביותר יהיה גדול ב-47% מזה של הפרו הסטנדרטי, לצד זום אופטי המגדיל פי חמישה, ו"יכולות מורחבות" של העדשה האולטרה-רחבה. זאת, לעומת הזום האופטי שישולב באייפון 12 פרו, המגדיל פי ארבעה. כך או כך, מדובר בעלייה ביחס לסדרת האייפון 11, שהציגה זום אופטי של עד פי שניים בלבד.

עוד מאשר קאנג ששני המכשירים היקרים יותר יגיעו עם חיישן LiDAR. אגב, זוכרים את כבלי ה-MagSafe מהמקבוקים הישנים? ייתכן שהם יחזרו לסיבוב נוסף, והפעם – בהקשר ליכולות ההטענה האלחוטית של הסמארטפונים החדשים.

ומה לגבי קישוריות הדור החמישי? לפי קאנג, מכשירי אייפון 12 שיימכרו מחוץ לארצות הברית לא יתמכו בגלים מילימטריים (mmWave). בנוסף, אפל תשלב מצב "Smart Data" שיאפשר לעבור מקישוריות דור חמישי לדור רביעי, בהתאם לרוחב הפס שדורשות האפליקציות; זאת, כדי לחסוך בחיי הסוללה.

ההדלפה המשמעותית של קאנג מסתיימת בתאריכי היציאה לשוק של המכשירים החדשים. בעבר כבר שמענו שהאייפון 12 מיני והאייפון 12 פרו מקס יושקו מאוחר יותר, אך קאנג טוען שמדובר יהיה בעיכוב משמעותי. קודם יושקו האייפון 12 הרגיל, שיגיע באותם צבעים כמו הגרסה הקטנה, יצא לשוק ב-23 וב-24 באוקטובר, ויעלה 799 דולר; והאייפון 12 פרו, שיגיע בצבעים זהב, כסף, גרפיט וכחול, יצא לשוק ב-23 וב-24 באוקטובר ויעלה החל מ-999 דולר. 

האייפון 12 מיני, שעשוי להגיע בצבעים שחור, לבן, אדום, כחול וירוק, צפוי לצאת לשוק רק ב-13 או ב-14 בנובמבר, כשהמחיר מתחיל ב-699 דולר. לפי קאנג, האייפון 12 פרו מקס, שיגיע באותם הצבעים, יצא לשוק ב-20 וב-21 בנובמבר.

>> כל מה שאנחנו יודעים על אירוע ההכרזה של אפל