תמונת הצעצוע של איאן דריסקול בפייסבוק (צילום:  Photo by Flash90)
תמונת הצעצוע של איאן דריסקול בפייסבוק | צילום: Photo by Flash90

הנה סיפור של יעילות יתר: משטרה מקומית בטיוקסברי שבבריטניה פשטה על ביתו איאן דריסקול (43), אחרי שזה החליף את תמונת הפרופיל שלו בפייסבוק לצילום של בובת צעצוע שמחזיקה רובה צעצוע ועומדת ליד מרגמה, מצועצעת גם היא.

דריסקול, אזרח בריטי זכה לאותו ביקור פתע לא ידידותי אחרי שאחד מאקס-חברי הפייסבוק שלו, הלשין על התמונה לכוחות הביטחון.  

איאן דריסקול האמיתי והצעצועים שלו
וזה איאן האמיתי והצעצוע שלו

נקסטר גם בפייסבוק  

יכול להיות שנגמרו הפשעים בבריטניה, כי המשטרה שקיבלה את הטיפ האנונימי לא היססה ודהרה אל ביתו של דריסקול על מנת לבדוק למה האיש מחזיק מרגמה ורובה ובעיקר להבין האם הוא מתכוון להשתמש בהם. הכל נזכיר בעקבות תמונת פייסבוק עם צעצועים.

לפי דיווח באתר Cnet, לא פחות מחמש ניידות משטרה הגיעו אל ביתו של הבריטי, עם שוטרים מצוידים באקדחים אמיתיים וצו חיפוש . לפי הדיווח, השוטרים הודיעו לדריסקול כי היה לו מזל שהיה בבית, אחרת היו נאלצים לפרוץ את הדלת.

רגע השיא כמובן הגיע כשהשוטרים גילו כי אותו נשק שתועד בתמונת הפייסבוק ואיים על בטחונה של הממלכה כולה הוא לא יותר מצעצוע פלסטיק מיניאטורי. אוקוורד.

כדי לנסות ולהציל את עצמה ממבוכה מוחלטת הודיע דובר המשטרה כי “המידע על החשוד הגיע מתוך כוונה טובה ואמונה אמיתית” עוד הוסיף כי "זהו סוף עדיף לסיפור שבמקרה הרע היה עלול לסכן את הציבור ולהסתיים באסון".

דריסקול עצמו, שבמקצועו בונה צעצועים, אמר בראיונותיו לתקשורת הבריטית: “לא יכולתי להאמין שמישהו חשב שהתמונה היא אמיתית. זה קטנטן וברור שזוהי בובת צעצוע". עוד הוא הוסיף: "לא יכולתי להפסיק לצחוק. זה ממש קורע מצחוק”. את התמונה אגב הוא מעולם לא הסיר מפרופיל הפייסבוק.

>> צפו: דגם עובד של סמארטפון שקוף