ילידי שנות ה-80 וה-90 יזכרו אותו: מכשיר סלולרי קטן של חברת "נוקיה", שצבר מוניטין אגדי של מכשיר עם סוללה שלא נגמרת לעולם, כזה שניתן לזרוק מגג בניין ולקבל אותו שלם בקומה התחתונה ובעל משחק אחד בשם סנייק. חברת HMD, שייצרה טלפונים עבור חברת נוקיה הפינית, הודיעה על החזרתו של הנוקיה 3210 למדפים בסימן חגיגות 25 שנים להופעתו הראשונה.

הרוכשים יוכלו לקבל טלפון עם מסך צבעוני (אבל אל תצפו ל-Oled), עם מצלמה אחורית של 2 מגה פיקסל וללא מצלמה קדמית. ניתן יהיה לגלוש בו באמצעות דפדפן אינטרנט ולכתוב באמצעות הקלדה על מקשי הספרות, ואת אפליקציית פייסבוק, כי בכל זאת צריך להתחבר לעולם מידי פעם. לא ניתן להוסיף אפליקציות חיצוניות לטלפון, אבל לא לדאוג, כי משחק אחד מותקן על הטלפון וניתן לבזבז עליו שעות: גרסת הסנייק הצבעונית של נוקיה.

הטלפון החדש דומה לאחיו הגדול, וכולל יכולות מועטות כמו שליחת הודעות, קבלה והוצאת שיחות מהמכשיר הקטן, שנאמד ב-122 על 55 מילימטר בלבד - כמעט שליש מאייפון 15. ההבדל הגדול ביותר ביניהם? המכשיר החדש, בהתאם למציאות הדיגיטלית של ימינו, יוכל להתחבר לרשתות 4G ולספק אינטרנט למשתמשים. הוא יטען בעזרת כבל USB-C ויוכל להתחבר למכשירים תומכי בלוטות' כמו אוזניות. עוד אלמנט שנותר מהמכשיר, שיוצר בשנת 1999, הוא הסוללה - שנותרה עמידה במיוחד ואמורה להחזיק כמה ימים ללא צורך בטעינה.

 

 

HMD מנסה להחזיר לאופנה כמה טלפונים קלאסיים של נוקיה בגרסאות מודרניות, אך בכוונתם למכור טלפונים לא חכמים, וללא אפליקציות חיצוניות. מכשירים אלו מיועדים בעיקר למי שמתגעגעים למעט ניתוק מהעולם, אך עדיין רוצים יכולות תקשורת בסיסיות.

המכשיר עדיין לא נמכר בישראל, אך מי שיבחר לייבא אותו מאירופה צפוי לשלם מחיר זעום יחסית בשוק הטלפונים הנוכחי, 350 שקל בלבד. זה, חשוב לזכור, עבור טלפון שלא ניתן להתקין עליו אפליקציות. ובכל זאת, למי שרוצה לחזור לתחושה של להחזיק טלפון סלולרי קטן ביד, הנוקיה יוכל לספק את הסחורה.