בסוף חודש ספטמבר הכריזה פייסבוק שתחבר בין ההודעות באינסטגרם להודעות במסנג'ר, וכעת נראה שהאיחוד הגיע לישראל: משתמשי אינסטגרם החלו לקבל אמש (שני) התראות להתקין את העדכון. במסגרת העדכון, משתמשי אינסטגרם יוכלו לשלוח הודעות לחברים בפייסבוק מסנג'ר ולהפך, ואף לנהל שיחות וידאו חוצות-פלטפורמות.

פייסבוק הכריזה על העדכון כבר ב-29 בספטמבר, והסבירה כי הוא יופץ תחילה בארצות הברית ורק אחר כך יגיע למדינות אחרות בעולם. במסגרת העדכון, ממשק ההודעות הפרטיות (DM) באינסטגרם יעבור מתיחת פנים נרחבת: ניתן יהיה, למשל, לשלוח הודעות נעלמות, להגיב באופן ישיר להודעות ספציפיות ולבצע התאמה אישית לצבעים ולערכת הנושא של השיחה.

בפייסבוק הצהירו אז שניתן יהיה גם לצפות ביחד בסרטונים שעולים במתחם הסרטונים של פייסבוק (Facebook Watch), ב-IGTV וברילס. בתוך כך, תוכלו לקבוע האם בקשות ליצירת קשר (Message Requests) ממשתמשי פייסבוק יגיעו לרשימת הצ'אטים שלכם, לתיקיית הבקשות  שלכם – או שלא יגיעו בכלל.

המחוקק האמריקני רוצה לפרק את פייסבוק, והיא ממשיכה באיחודים

כבר בשנה שעברה הצהיר מארק צוקרברג על כוונתו לאחד בין הפלטפורמות השונות של פייסבוק, ובהן וואטסאפ, מסנג'ר ואינסטגרם. מאמציה של פייסבוק צברו תאוצה בחודשים האחרונים, בצל הזרקור שהטילו הרגולטור והמחוקק האמריקני על מדיניותה האנטי-תחרותית של הרשת החברתית.

בתום חקירה מקיפה שנמשכה יותר משנה, ב-29 ביולי העידו המנכ"לים של פייסבוק (מארק צוקרברג), אמזון (ג'ף בזוס), אפל (טים קוק) וגוגל (סונדאר פוצ'אי) בוועדת המשנה להגבלים עסקיים של בית הנבחרים האמריקני. הם נאלצו להתמודד עם חקירה צולבת על ניסיונותיהם להשתמש בכוחם כדי לחסל את מתחרותיהם ולבסס את עצמם כמנופול בתחומם. מוקדם יותר החודש הגישה הוועדה את המלצותיה וקראה לפרק את חברות הטק ולהגביל את כוחן. פייסבוק, בתגובה, הדגישה שוואטסאפ ואינסטגרם לא היו מצליחות אילולא רכשה אותן ושהרגולטור האמריקני אישר את הרכישות, והוסיפה כי החברות קשורות מדי זו בזו מכדי לפרקן.

במקביל, שני גופים נוספים בארצות הברית מתכוונים לגרור את צוקרברג לדוכן העדים: נציבות הסחר הפדרלית (FTC) שוקלת להגיש תביעת הגבלים עסקיים נגד פייסבוק, והתובעים הכלליים מ-47 מדינות שונות בארצות הברית צפויים לתבוע את פייסבוק כבר בנובמבר.