"חבר'ה, נעצרתי, אני עכשיו בניידת עם הרוסים, האוקראיניים, משטרת ישראל פשטה עליי באמצע הלילה לחדר שלי, עכשיו אני בניידת. השוטרים יצאו לרגע לעשן, לא שמו לב שהטלפון אצלי בהישג יד. זהו, אני בסדר גמור, אני מרגיש בסדר גמור, נתקו אותי מאיפה שצריך בינתיים", כך תיעד מייסד טלגראס, עמוס סילבר את מעצרו ביום שלישי האחרון.

מתברר, שהמשטרה עשתה ככול הנראה תרגיל לסילבר אשר גרם למעצרו ולמעצרם של 42 חשודים בחברות ברשת בסחר בסמים.

לפני כמה חודשים המשטרה עצרה כמה חשודים שסחרו בסמים בטלגראס; על פי החשד אדם שמקורב לסילבר היה בין העצורים. סילבר הוא בעל אזרחות אמריקאית דבר שהקשה על משטרת ישראל לבקש את הסגרתו לארץ ללא הוכחות חד משמעיות על מעורבותו בסחר של סמים. על פי הודעה של התביעה בקייב, שם הוא מוגדר כאזרח אמריקני, הוא יישאר במעצר 40 יום, בזמן שמטפלים בהסגרתו לישראל.

כתב האישום טוען: כך פעלה הרשת (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
צילום: דוברות המשטרה, חדשות

אחד החשודים שנעצרו על ידי המשטרה הסכים לשמש סוכן סמוי והוא ניהל באחרונה התכתבויות רבות עם סילבר במטרה לרכוש את אמונו. אותו סוכן גרם לסילבר להגיע מארה"ב לקייב באוקראינה בתירוץ שהיה שמח מאוד שישתתף בחתונתו.

והוא בלע את הפיתיון ולא חשש לרגע שמדובר בתרגיל משטרתי. זמן קצר לאחר שהגיע למלון, שוטרים אוקראיניים וישראליים פשטו על חדרו ועצרו אותו. סילבר היה די מופתע והמום. במקביל נעצרה בניו-יורק בת זוגו. חשודים נוספים ברשת הטלגראס נעצרו בגרמניה, ארה"ב ואוקראינה.

״התארגנתי עכשיו מערוץ הכיוונים של טלגראס אוקראינה, ממש מועיל הדבר הזה טלגראס - TeleGrass״ כתב סילבר ביום ראשון - ממש יום וקצת לפני המעצר שלו ושל שותפיו. סילבר פירסם את התמונה של הגראס שרכש, התגאה במחירים של הגראס במדינה אמר שהם ״תענוג״, ואז ציין שהסוחר לא ידע למי מול מי הוא עומד. יום לאחר מכן, סילבר קידם אירוע בשם ״ליל הבאנגים הגדול״.

מאז שנעצר הוא כמובן לא מפעיל את עמוד הפייסבוק שלו, אך אחרים פירסמו הודעות תמיכה בסילבר, העלו סרטון שמעלה שאלות וחשדות לגבי מקום ההמצאות שלו, ופרסמו סטיקר כחול עם הכיתוב ״לשחרר את עמוס״ בסגנון הכרזות שפורסמו למען גלעד שליט.

ההערכה היא שסילבר יסרב להסגיר את עצמו לישראל מה שעלול לגרום עיכוב בהסגרתו. במשטרה מנסים לגייס עד מדינה שיסייע להפליל את בכירי הרשת ובכלל זה את סילבר. ההערכות שתוך שלושה שבועות יוגשו כתב אישום נגד חלק מהמעורבים.

בפייסבוק החלו לארגן עצומה לשחררו ממעצר ואף החלו בקמפיין אגרסיבי.

הסרטון פורסם במקור במגזין קנאביס