הרבה מאוד אנשים התכנסו לתשדיר השירות החדש של Code.org. מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, מייסד מיקרוסופט ביל גייטס, מייסד טוויטר ג'ק דורסי, הראפר וויל איי אם ועוד, מה כולם רוצים להגיד לנו? שהגיע הזמן ללמוד כיצד לכתוב קוד. כי כולנו המתכנתים של העתיד.

 

בסרטון הסופר ויראלי של Code.org (למעלה ממיליון צפיות ביום אחד), אתר שמאפשר ללמוד לכתוב קוד, מדברים כמה מהמייסדים של החברות הגדולות בעולם, פייסבוק, מיקרוסופט, טוויטר ועוד, על הפעם הראשונה שבה החלו לתכנת. הווידאו נפתח עם ציטוט מצמרר של מייסד אפל המנוח, סטיב ג'ובס: "כל אדם במדינה הזו צריך ללמוד איך לתכנת...כי זה מלמד אותך איך לחשוב" וממשיך עם סיפורים אישיים של האנשים שאחראים על כל מה שאנחנו גולשים בו ובאמצעותו ברשת.

"זה ממש כמו ללמוד לנגן על כלי נגינה" אומר בווידאו המייסד של דרופבוקס, "זה מאיים בהתחלה, אבל מתרגלים לזה עם הזמן". מארק צוקרברג חושף ש"הפעם הראשונה שבה התנסה בכתיבת קוד היתה בכיתה ו' והוא עשה את זה כדי ליצור משהו כייפי עבורו ועבור אחיותיו". "הייתי בן 13 כשקיבלתי גישה בפעם הראשונה למחשב. כתבתי תוכנה לשחק טיק טאק טו", מגלה ביל גייטס.

בצד ה"מגניב" של הסרטון, הראפר ויל איי אם אפילו קובע ש"מתכנתים הם הרוקסטארים של ימינו".

ואם הסיפוק של כתיבת תוכנה מדהימה לא מספיק לכם, התשדיר גם יזכיר לכם שאנשים בעמק הסיליקון מקבלים אוכל בחינם ועובדים במשרדים מגניבים ומפוארים. וככל הנראה הם מרוויחים ים של כסף.

קליק לפייסבוק של נקסטר

בתשדיר, שבסך הכל די ילדותי (שזה בסדר מאחר והוא מיועד בעיקר לילדים), מזכירים לכם שהשנה היא 2013 וכן, יש המון מחשבים מסביבנו אז אולי הגיע הזמן לדעת לתקשר עם המחשבים האלה.

>> זעם על הבגידה של חברתו ונקם בה בפייסבוק

>> תמונת החזה המקועקוע של האישה הסעירה את פייסבוק