זוג הודי אמור להתחתן במטאוורס, עולם המציאות המדומה, בחתונה בנושא הארי פוטר – כאשר אביה המנוח של הכלה יופיע בתור רוח רפאים.

דינש סיווקומאר פדמוואטי, 24, וארוסתו ג'אנאגאנאנדיני רמסוואמי, 23, יערכו את הטקס המקוון ב-6 בפברואר בהשתתפות אלפים אשר צפויים להשתתף בחתונה הראשונה מסוגה במדינה. הגבלות הסגר של מדינת טמיל נאדו בהודו הביאו לכך שחלק מהאורחים לא יוכלו להגיע באופן פיזי לחתונה.   

פדמוואטי פרסם את החתונה לעוקביו בטוויטר ובאינסטגרם, כאשר 2,000 אישרו את נוכחותם ו-5,000 אמרו שהם "אולי" ישתתפו. הוא סיפר לטיימס: "אני יודע שזוגות התחתנו בזום, אבל רציתי ללכת רחוק יותר ולהיות הראשון שיערוך חתונה בתוך המטאוורס. רציתי גם להציג את המטאוורס להודים".

חתונה במטאוורס (צילום: youtube)
חתונה במטאוורס | צילום: youtube

החתן עובד במכון ההודי לטכנולוגיה בצ'נאי, ואפילו יצר מדריך למטאוורס ביוטיוב כדי להסביר במה מדובר למשפחתו. בין האורחים יהיה גם אביה של ארוסתו שמת בשנה שעברה. "יצרתי את האווטאר שלו כדי שהוא יקבל את פני כל האורחים. זה יהיה רגע מאוד מרגש עבורה".

בעוד שהזוג ילבש לבוש הודי מסורתי לטקס, קבלת הפנים תהיה בנושא הוגוורטס, בית הספר לקוסמים מהארי פוטר.

אם אלפי אורחים אכן יגיעו לחתונה הווירטואלית, פדמוואטי חושש שהאינטרנט בכפר שלו סיוואלינגפוראם לא יצליח להתמודד עם העומסים. לדבריו, ייתכן שהוא וארוסתו יצטרכו לנסוע על קטנוע לאנטנה סלולרית סמוכה כדי להמשיך את החתונה דרך הטלפון.

היו כאלה בהודו שמתחו ביקורת על החתונה, ואמרו שהיא נוגדת את המסורת במדינה הידועה בטקסים המפוארים שלה. רנג'ייב ג'יין, מנכ"ל חברת האירועים Rashi Entertainment, אמר בתגובה: "הרעיון הוא לגמרי לא הודי. ככה חוגגים חתונה? בלי אנשים אמיתיים או מגע אנושי? זה עשוי להפוך לאופנה לזמן מה, אבל לא לאורך זמן".