פרטנר מצטרפת לרשת ה-5G המהירה (שנקראית אצלה Private 5G), אותה הקימה בשנה וחצי האחרונות בהשקעה של מיליוני שקלים. אם אתם לקוחות פרטנר, לא תצטרכו לעשות דבר בשביל להצטרף לרשת החדשה, אלא תצורפו אליה באופן אוטומטי, ללא עלות נוספת.

היתרונות של הרשת החדשה כוללים יציבות גבוהה יותר, אבטחה טובה יותר וכן איכות גבוהה יותר בשיחות קול ווידיאו. לקוחות המנויים לחבילות דור 5 ייהנו בנוסף ממהירות גלישה גבוהה יותר ומחווית שירות טובה יותר בעת עומסים.

בהמשך השנה, צפויה הרשת המשודרגת של פרטנר לספק גם את פונקציית ה-Slicing - פיצ'ר המאפשר "חיתוך" של הרשת ללקוח ספציפי בעת עומס, לדוגמה במהלך הופעה או הפגנה, סיטואציות בהן הרשת קורסת לעיתים. כמו כן, הרשת תציע כן גם שיהוי נמוך (Low Latency), תכונה קריטית בתחום הגיימינג ובמגזר העסקי, כמו לדוגמה בשימוש ברובוטים, במרכזים לוגיסטיים ועוד.

אבי גבאי, מנכ"ל פרטנר (צילום: כפיר סיוון)
אבי גבאי, מנכ"ל פרטנר | צילום: כפיר סיוון

הרשת החדשה מבוססת על טכנולוגיית Standalone 5G שבה משתמשות כמה עשרות חברות בלבד בעולם. מדובר ביישום של 5G, המשתמש אך ורק ברשת ליבה של 5G, כלומר אין לו תלות בפונקציות בקרת רשת 4G LTE עבור איתות והעברת נתונים. זוהי רשת גמישה יותר, ניתנת להרחבה ועם יעילות גבוהה יותר בשימוש במשאבי רשת, מה שמוביל לחוויית משתמש קצה טובה יותר לצרכנים ולעלויות נמוכות יותר עבור ספקים אלחוטיים.

תחום ה-5G הפך לאחד הלוהטים בעולם בשנים האחרונות, הפוטנציאל שלו עצום ויחד עם ההתקדמות הטכנולוגית הוא הופך לכלי חיוני על מנת לתפעל שירותים טכנולוגיים מורכבים. למשתמש הפשוט המעבר ל-5G מבטיח מהירות גלישה גבוה יותר ויציבות, אך למשק הכללי מדובר בכלי חיוני להתקדמות ברמת החיים. כעת גם פרטנר מצטרפת לטכנולוגיה הזו, ונותר רק לקוות שיתר מפעילות הסלולר יישרו קו בנושא.