ניאנטיק (Niantic), שאחראית ללהיט הגדול של הקיץ פוקימון גו, החליטה לקחת ברצינות את כללי השימוש במשחק ולהתחיל לחסום משתתפים שלא פועלים על פיהם.

לפי הודעתה, היא תעיף ותחסום מהמשחק אנשים שעושים שימוש באמצעים טכנולוגיים כדי לרמות או לשפר את התוצאות שלהם במשחק. הדוגמה הטובה ביותר לכך היא אנשים שמשנים את המיקום הגאוגרפי שלהם באמצעות GPS מזויף כדי לגרום לאפליקציה לחשוב שהם במיקום אחר מבלי לצאת מהבית כלל. בצורה כזו, למשל, ניתן ללכוד פוקימונים שלא נמצאים במדינה ספציפית.

החברה פירסמה הבהרה בעמודי העזרה באתר המשחק, ובה פירטה את העבירות שעונשן הוא חסימה מהאפליקציה. בין היתר: זיוף המיקום, שימוש בתוכנות ובוטים אוטומטיים וגישה לא מורשית למשתמשים באמצעות אפליקציות חיצוניות. מי שסולק בטעות, רשאי לערער.

"המטרה שלנו היא לספק חווית משחק כיפית, הוגנת ולגיטימית לכולם. נמשיך לעבוד עם כולכם כדי לשפר את איכות המשחק, כולל אופטימיזציות מתמשכות וכיוונון של מערכות נגד רמאויות", נכתב בפוסט. בנוסף צירפה החברה קישור לטופס בו ניתן לערער על חסימה, אם משתמשים שזה יקרה להם יחשבו שהיא בוצעה שלא בצדק.

פוקימון גו
פוקימון גו | צילום: עידן זיירמן, NEXTER

מתברר שהחברה חסמה בעבר זמנית משתמשים שרימו במהלך המשחק, אבל כעת היא עוברת לחסימות קבועות. ההמלצה בקרב קהילת הגיימרים היא לא להשתמש באפליקציות צד שלישי או ב-API חיצוני שקשור למשחק. חלק מהמפתחים שלהן אף קיבלו במהלך השבועיים האחרונים צווי איסור ומניעה עם איומים בתביעות אם לא יורידו את האפליקציות מהאוויר.

פורסם במקור ב-TGspot

עוד ב-TGspot

מומן בהצלחה: להפוך את הטלפון למחשב נייד עם Superbook
הכירו את הקשוח החדש: Kyocera DuraForce Pro