ענקית הטכנולוגיה ממשיכה להסתבך: לפי דיווח בבלומברג, ה-FBI פשטו על מעבודת חברת וואווי בסן דייגו בחודש שעבר. לצד זה, נפתחה חקריה נוספת בחשד לגניבת מידע מסחרי מחברת Akhan Semiconductor משיקגו, המפתחת זכוכית קשיחה המכונה "מיראז'" ועשויה מיהלום סינתטי עבור סמארטפונים, ולטענתה אינה יכולה להישבר או להיסדק.

שתי החברות היו בקשר בשנים האחרונות. בחברת Akhan העבירו לוואווי דגימה של הזכוכית ונדרשו להחזיר להם אותה בתוך 60 ימים, בחודש מאי האחרון. לאחר תום המועד בחברה הסינית התעלמו לחלוטין מהפניות והודעות הדוא"ל של החברה משיקגו, ורק בחודש אוגוסט האחרון נענו לבקשה והחזירו את הדגימה.

וזה לא נגמר כאן, ב-Akhan אמנם קיבלו את הדגימה בחזרה, אך בחברה טוענים כי היא הוחזרה אליהם סימני כשעליה סימני התעללות ונזקים קשים, ושבורה למחצה. בעקבות כך החליטו בכירים לפנות ל-FBI בחשד לגניבת פטנט ומידע.

המבצע החשאי החל במהלך תערוכת CES האחרונה בלאגס וגאס. כאשר מנהלי חברת Akhan עבדו בשיתוף פעולה עם ה-FBI ונפגשו עם בכירים בענקית הטכנולוגיה כשעליהם מכשירי ציתות והקלטה. המפגש נערך במסעדה בעיר, בה נכח בסתר גם עיתונאי של בלומברג, ובמהלכה הודו בוואווי כי שלחו דגימה של המיראז' לסין, דבר המפר את חוקי הייצוא של ארה"ב.

לפני כשבוע הוגשו כתבי אישום נגד החברה ונגד סמנכ"לית הכספים שלה, בין השאר בגין תכנון להפר את הסנקציות האמריקניות על אירן. משרד התעשייה הסיני הגיב לכתבי האישום ואמר כי הם "לא הוגנים ולא מוסריים". ברקע הגשת כתבי האישום ישנן שיחות הסחר בין ארה"ב לסין, שאמורות להרגיע את היחסים המתוחים בין המדינות.