לילד לאון מלאו חמש שנים, אבל חגיגות יום ההולדת שלו נדחו לצערו בשל התפשטות נגיף הקורונה והבידוד החברתי שמוטל על האזרחים, בדומה לישראל, בארגנטינה.

אחיו הגדול פראן שיתף בטוויטר את סרטון המסיבה שבכל זאת נערכה לו, שבו נראים בני משפחתו המצומצמת שרים לו יום הולדת שמח, ולאון מכבה את הנרות שעל העוגה. ואיך שאר האורחים השתתפו במסיבה? הם צפו בה באמצעות שיחות וידיאו בטלפונים סלולריים, שהעמידו לאורך השולחן.

לצד הסרטון כתב פראן: "אחי התכוון לחגוג את יום הולדתו, אבל התוכניות השתנו בגלל הקורונה. אז אנחנו חוגגים בהסגר". הסרטון הפך לוויראלי, וזכה נכון לעכשיו ל-1.2 מיליון צפיות ו-130 אלף לייקים.

האח פראן לאסטה סיפר ל-TN Tecno: "המסיבה הייתה אמורה להיערך במקום מיוחד מחוץ לבית, אבל ביטלנו אותה כשאמרו שאסור לערוך התכנסויות גדולות בגלל הקורונה. בקרב המשפחה שלנו יש גם הרבה חולים בסיכון. התחלנו לתכנן את החגיגה בצהריים, והרעיון היה שכולם יהיו מחוברים בערב כדי שנוכל לערוך יום הולדת וירטואלי". אגב, העולם הווירטואלי לא זר לפראן כי הוא עצמו שחקן פיפ"א, שגם התמודד בטורניר האונליין של ליגת הכדורגל הארגנטינאית, eSuperliga.

נכון להיום (יום ג'), בארגנטינה התגלו 266 חולי קורונה ו-4 אנשים נפטרו מהנגיף.