צעירים מהפזורה הבדואית שצדו צבי ופרסמו סרטון באפליקציית טיקטוק לפני כשבועיים, נעצרו היום על ידי שוטרי תחנת משטרת ערוער בנגב בחשד לציד לא חוקי של בעל חיים מוגן. במהלך המעצר אותרה גם מעבדת סמים עם 2.5 ק"ג הרואין ו-50 אלף שקלים.

מעצרם של הצעיר ושל חברו, בני 25 משבט אלהושלה הסמוך לדימונה, התבצע בהמשך לפרסום ב-NEXTER לפני כשבועיים, שחשף את התופעה החמורה של ציד צבאים והעלאת הסרטונים לטיקטוק, ובתום עבודת מודיעין מעמיקה של חוקרי יחידת הטיקטוק במשטרת המחוז הדרומי. במאמצים לאיתור החשודים השתתפו גם חוקרי יחידת המודיעין במשטרת ערוער ורשות הטבע והגנים הלאומיים.

על פי החשד, החשודים ניצלו את יום כיפור כדי לצאת לציד של צבאיים. הם רכבו על אופנועים כשהם רעולי פנים באחד היערות בנגב, הבחינו בצבי והחלו לרדוף אחריו. הצבי התעייף בשלב מסוים, ועל פי החשד, החשודים לכדו אותו ואכלו או מכרו אותו.

הבוקר (שלישי) פשטו השוטרים על ביתו של אחד החשודים. הם ביקשו ממנו את הטלפון הסלולרי שלו וגילו ששם המשתמש שלו זהה לזה שהופיע בסרטון טיקטוק. במקום נתפסו מעבדת סמים ונתפסו 2.5 ק"ג הרואין ו-50 אלף שקל. המשטרה עצרה חשוד נוסף, והשניים הכחישו בחקירה שהם צדו את הצבי.

השניים יובאו להארכת מעצר בבית המשפט במהלך היום. "זו תופעה נפוצה מאוד במגזר הבדואי של ציד צבי וחיות מוגנות", הסביר קצין בכיר במשטרה, "לא מצאנו את האופנועים בהם הם השתמשו לציד של הצבי אבל יש לנו די ראיות שקושרות אותם למעשה".