נקסוס של גוגל תמיד היתה סדרת סמארטפונים פופולארית. השילוב בין מכשירים עם מפרט סביר ומחיר תואם לגרסה נקייה של מערכת ההפעלה אנדרואיד מבית גוגל ועדכונים שוטפים הפכה אותם למכשירים שנותנים כנראה את התמורה הכי טובה למחיר למי שרוצה מכשירים שהמהירות פחות חשובה בהם מאשר המשך העבודה לאורך שנים בלי תחושת "עייפות".

אלא שלפי מידע חדש שהתגלה בימים האחרונים ברשת, נראה שגוגל החליטה לשנות לחלוטין את ייעוד הסדרה ולהפוך אותה מקו מכשירי אנדרואיד מאוזנים למתחרה על פסגת מבחני הביצועים.


עורך האתר הצרפתי NowhereElse, סטיב המרשטופר, מצא ברשת החברתית הסינית Weibo צילום מסך מודלף מאפליקציית בדיקת המהירות Antutu, שמציגה את מפרט מכשיר ה-Sailfish - שם הקוד לנקסוס הקטן מבין השניים שצפויה גוגל להציג באוקטובר וייוצר על ידי HTC הטייוואנית.

לפי התמונה, המכשיר יכלול מפרט טכני חסר תקדים לסדרה - מעבד מרובע-ליבות מדגם Snapdragon 820, הדגם החזק ביותר הקיים כיום, לצד זיכרון עבודה (RAM) בנפח 4 גיגה-בייט. הנתונים האלה זהים לגלקסי S7 ונוט 7 כמו גם LG G5, המכשירים החזקים ביותר בשוק, ובצירוף העובדה שמסך הנקסוס יהיה ברזולוציית Full HD בלבד, לעומת 2K במכשירי סמסונג ו-LG - המעבד והזיכרון שלו יוכלו לספק ביצועים טובים אף יותר.

נקסוס 6P, Nexus 6P
דגם הנקסוס הקודם | צילום: יאיר מור, NEXTER

וכהוכחה לתיאוריה הזו, אתמול (ד') עלו לאתר אפליקציית בדיקות המהירות המתחרה Geekbench תוצאות מבחן שהתבצע במכשיר ה-Sailfish. הציונים שהוא השיג במבחן מתחרים באלה של מכשירי סמסונג ו-LG האחרונים, ואף גבוהים מכפי שהשיגו האחרונים במקרים מסוימים. בהשוואה לנקסוסים הקודמים מדובר בשיפור משמעותי - כמעט פי שניים מנקסוס 5X של LG (המכשיר המקביל בגודלו ל-Sailfish) ובין 10 ל-50 אחוזים יותר מנקסוס 6P של וואווי (הגדול יותר, שצפוי לקבל יורש נפרד).

זה אולי עשוי להיראות כמו בשורות משמחות לחסידי סדרת הנקסוס, אך יש לזכור שמפרט ותוצאות כאלו מגיעות עם מחיר - באופן הכי מילולי. מכשירי הנקסוס מהשנה שעברה הם גם כך היקרים ביותר בתולדות הסדרה, ושדרוג משמעותי של היורשים צפוי להעלות את מחיריהם עוד יותר - אולי אפילו לרמה אחת עם גלקסי S7 ואייפון 6s היקרים להחריד. אם זה אכן יקרה, נקסוס תחדל להיות הסדרה עם התמורה הטובה ביותר למחיר ותאלץ את רוכשי האנדרואיד החסכנים לחפש חלופות - כאשר המכשירים הסינים ברי ההשגה צפויים להיות המרוויחים הגדולים.