זה אחד מקרבות הגירושין היקרים בישראל – אך מסתמן שגם אחד המלוכלכים: תושבת מרכז הארץ פרצה למחשב של בעלה, מומחה בשוק ההון, במהלך המאבק המשפטי לחלוקת הרכוש ביניהם.

לטענת האישה, בעלה צבר הון בגובה מאה מיליון דולר בתיקי השקעות בארץ ובעולם – אך הוא הסתיר אותו ממנה. "הוא הקים בבית חדר מאובטח ומידר אותי לחלוטין מכל הדברים הקשורים להתנהלותו הכלכלית ולהיקף ההשקעות שלו", טענה בתביעה שהגישה לבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב.

הבעל הכחיש את טענות את אשתו, ואישר לבית המשפט להוציא צווים שיאפשרו לה לחפש בכל רחבי העולם את הרכוש שלכאורה הסתיר ממנה. היא שכרה אנשי מקצוע, אך למרות זאת לא מצאה שום עקבות להון של בעלה.

נקודת המפנה חלה לאחרונה, כשהאישה הגישה תצהיר לבית המשפט המתבסס על תכתובות רבות מהמייל הפרטי של בעלה. בתכתובות עולה שיש לו אחזקות בחברות שונות באמצעות נאמנויות, וברשותו רכוש המסתכם במיליוני דולרים.

בתגובה דרש הבעל מבית המשפט לאסור את הגשת המסמכים כראייה משפטית בתיק, שכן מדובר בפריצה לא חוקית לדואר האלקטרוני שלו שמהווה פגיעה בפרטיותו. התביעה השיבה כי המסמכים הושגו בעזרת צווי החיפוש של בית המשפט – והאישה הוסיפה שהיא פעלה בתום לב כדי להוכיח שבעלה מסתיר ממנה את הונו.

השופט יהורם שקד קיבל את גרסת הבעל לפיה המסמכים הושגו בפריצה, וציין שאכן מדובר בפגיעה בפרטיות. עוד הוסיף כי "תמוה בעיניו" שהאישה לא יודעת היכן אותרו המסמכים, זמן קצר בלבד לאחר שכשלו מאמציה לאתר את נכסיו ברחבי העולם. יחד עם זאת, החלטת הבעל לאשר את הוצאת צווי החיפוש "ניתנה בחוסר תום לב", שכן הוא ידע מראש שאשתו לא תאתר דבר.

השופט קבע כי האישה לא תוכל להשתמש במסמכים שהשיגה בשלב הזה של המשפט – והוסיף כי תוכל להגיש אותם בשנית בהמשך, אם יתברר שהם חשובים לגילוי חקר האמת.