זוגיות ביתית
אל תתבודדו - חזקו את הקשרים עם השכנים | צילום: jupiter images
אם אתם חברים בוועד השכונתי, קיבוץ, מושב  או פשוט עורגים לחיים קהילתיים יותר, כדאי שתכירו את הסטארט אפ  OhSoWe.

המייסד צ'ק טמפלטון, מאמין שאנשים צריכים לחזק את הקשרים החברתיים בקהילות קטנות והוא מתכוון להשתמש ברשת האינטרנט עבור המשימה הזו. החברה שהקים מספקת פלטפורמה סגורה לניהול שיתוף הפעולה בין השכנים, המוטו: אם יש למישהו פטיש או מכסחת דשא, למה להחביא אותם במחסן אם אפשר לחלוק אותם עם יתר השכונה?!

כדי להצליח במשימה, מחלק טמפלטון את השיתוף לשלושה חלקים: שכנים, תקשורת ושיתופים. שכנים הם האנשים הגרים באותה סביבה של המשתמש והזיהוי נעשה על פי כתובת מדויקת. כדי שהכתובת אכן תהיה נכונה על המשתמש לעבור תהליך וידוא הכתובת שנעשה באמצעות מספר כרטיס אשראי שלו, סביר להניח שהדרישה הזו עלולה להרתיע את שוחרי הפרטיות.

תקשורת היא לוח הודעות ציבורי המשותף רק לאלו המוגדרים כשכנים על פי כתובתם ושיתופים היא רשימה של כל הפריטים המוצעים למכירה, השאלה או השכרה בשכונה. אפשר גם להציע שירותי ידע כמו שרברבות, עיצוב גרפי, בישול, בייביסיטר ועוד.

חלק מהיתרונות המפורטים באתר החברה כוללים שיפור בתחושת הביטחון האישי כתוצאה מהיכרות טובה יותר עם השכנים, חסכון כספי היות ולא צריך לקנות דברים שאפשר להשאיל מאחרים ותרומה לאיכות הסביבה בכך שקונים ומזהמים פחות. יש לציין כי הרעיון של ניהול השכונה ברשת האינטרנט אינו חדש ואתרים אחרים בחו"ל כמו Neighborgoods ,thesharehood ו-streetlife כבר עושים זאת בצורה זו או אחרת. גם בארץ קיימים אתרים קהילתיים אבל מרביתם מתרכזים בשיתוף מידע חדשותי, נטווירקינג עסקי ואולי לוח מודעות.

בעתיד מתכוון טמפלטון לפתח את האתר כך שיכלול גם מודולים של הלוואות כספים, מכירות ביתיות, ירידי יד שניה ועוד. אין ספק כי מדובר על יישום חדשני של רעיון קיים ואם הוא היה פעיל גם אצלנו בארץ היו מצטרפים אליו לא מעט אנשים. בינתיים יכולים להנות ממנו רק תושבי ארה"ב. 

>> רוצים להצטרף לצבא ההאקרים של סין?