תובעים בסן פרנסיסקו האשימו גבר בסחר בנשים, לאחר ששלח לאחת מהן הודעה ובה אימוג'י של עקבים, שק של כסף וכתר, לצד הכיתוב "עבודת צוות הופכת את העבודה לחלום". לטענת התובעים המסר מרמז על יחסי העבודה בין השניים. מנגד, הנאשם טען שזה גם יכול להוכיח על מערכת יחסים רומנטית.

לאימוג'ים וסמלי הבעה לא הייתה חשיבות מספיק כדי להטות את הרשעות בבתי המשפט, אך ככל שהם הופכים נפוצים יותר, העמימות שבה מוצגים אמוג'י ואיך שאנחנו מפרשים אותם משנה את הכללים. כך הסביר ל-TheVerge פרופ אריק גולדמן מאוניברסיטת סנטה קלרה שבקליפורניה.

מומחה מטעם התביעה טען כי הפרשנות של שימוש באימוג'י הזה הוא "נעלי את נעלי העקב שלך כדי לבוא ולהרוויח כסף". כתר, לדברי המומחה לסחר בבני אדם מסמל את היותו של סוחר הנשים, הסרסור כ"מלך".

 

גם כאן בישראל בית משפט נתן לאימוג'י משמעות כבדה בהכרעה שקיבל. בשנת 2017 שופט בית המשפט לתביעות קטנות בהרצליה, אמיר ויצנבליט, קבע כי זוג שניהל משא ומתן לשכירת דירה ואף שלח אימוג'י לבעל הדירה, אך לבסוף התחרט ישלמו לו סכום של 7,250 שקל.


במהלך המשא ומתן שהתנהל בהחלפת מסרונים השוכרים הרגיעו את בעל הדירה שהם מעוניינים בה. אלא שביום בהיר אחד בני הזוג נעלמו, הפסיקו לענות לשיחות הטלפון שלו והתחמקו מההודעות ששלח להם. בלית ברירה בעל הדירה הגיש תביעה נגדם לבית המשפט לתביעות קטנות בהרצליה בסכום של 14,500 שקל. לטענתו, סוכם שהם ישלמו לו 7,500 שקל לחודש עבור שכירת הדירה.

וסוחר הנשים? הוא הורשע, אבל לא בהכרח בגלל האימוג'י, אלא לאחר שהתובעים הביאו ראיות נוספות לפעילות הלא חוקית שלו.