אין תמונה

כמה ימים אחרי שהשיקה בניו יורק את חלונות 8, בורחת מיקרוסופט מהסערה בחוף המזרחי אל סן פרנסיסקו שבחוף המערבי, ומשיקה שם את ווינדוס פון 8 מערכת ההפעלה החדשה שלה לטלפונים ניידים.

מיקרוסופט, שעד כה המזל לא האיר לה פנים בשוק הטלפונים הסלולריים שנשלט בידי גוגל ואפל, מנסה להסתער עליו מחדש. הפעם, בסיוע ארטילרי של ווינדוס 8, שחולקת ליבת תוכנה משותפת עם Windows Phone ויחד איתה מציעה חווייה חלקה, עם מידע שמסתנכרן בין כל ההתקנים. אז מה יש למיקרוסופט באמתחתה?
ראשית, ממשק האריחים, שכבר הוצג בגירסה הקודמת של Windows Phone, וכעת הוא גם הממשק של Windows 8 מציג באריחים מידע המתעדכן תדיר ולא אייקונים סטטיים, כבמערכות ההפעלה המתחרות, אנדרואיד ו-iOS. ג'ו בלפואר, ראש חטיבת הטלפונים של החברה, אמר: "החלטנו לא להשתמש במטאפורה הישנה והעייפה הזו. הדרך שלנו היא לשים את האנשים במרכז החוויה...זו מערכת ההפעלה האישית ביותר שתוכלו למצוא".
עוד דווח כי במערכת ההפעלה, מסך נעילה חדש המציג מידע מאפליקציות, ופטנט המאפשר למשתמשים לעקוב אחרי כמות השימוש שלהם בחבילת הגלישה החודשית, ומונע בזבוז שלה. נוקיה, סמסונג ו-HTC מובילות את המתקפה

מול גוגל, ששחררה אתמול פרטים על מכשיר הנקסוס 4 החדש שלה, מוציאה מיקרוסופט כמה תותחי חומרה כבדים משלה. הנוקיה לומיה 920, עם הטעינה האלחוטית, מעבד Snapdragon כפול ליבות ומצלמת שמונה מגהפיקסל קטלנית, ה-Windows Phone 8X של HTC, גם הוא עם אותו המעבד במהירות 1.5 גיגההרץ, והסמסונג ATIV S, שהוא כמו גירסת Windows Phone של גלקסי S3. כל הטלפונים הללו אמורים להיות זמינים ברחבי העולם במרוצת חודש נובמבר.

ומה עם אפליקציות? כאן נקודת תורפה וחולשה עבור מיקרוסופט. לעומת שווקי האפליקציות הבוגרים והבשלים של אפל וגוגל, מיקרוסופט נמצאת בעמדת נחיתות של שוק יישומים צעיר שעוד צריך לגדול. כרגע יש כ-120,000 אפליקציות זמינות בשוק, מספר נמוך לעומת האחרים, אך בלפואר טוען כי 46 מתוך האפליקציות הפופולריות ביותר – נמצאות כבר בשוק. Windows Phone יזכה לגרסאות חדשות של פייסבוק, טוויטר, סקייפ (שאף תגיע מובנית בחלק מהמכשירים), אנגרי בירדס, Urban Spoon ושירות המוזיקה פנדורה (סביר להניח שבתחומי ארצות הברית בלבד).

>> אתם כבר חברים שלנו בפייסבוק? 

>> התמונות המדהימות מהוריקן סנדי התגלו כזיוף