זו כנראה הסיבה שחוק במדינות רבות בארה"ב אוסר על המצביעים בבחירות לנשיאות, לתעד את עצמם בתא ההצבעה ולהעלות את התמונות לרשת. משתמש יוטיוב בשם Centralpavote לא הקשיב לחוק והעלה לפני זמן קצר סרטון בן 17 שניות שמתעד כיצד תקלה טכנית במכונת ההצבעה גרמה לו להצביע למיט רומני, במקום ברק אובמה כפי שרצה.

 

בסרטון ניתן לראות בבהירות כי המצביע לוחץ במסך המגע של מכונת ההצבעה על שמו של ברק אובמה ובוחר בו להיות הנשיא הבא של ארה"ב, אבל המכונה, בגלל תקלה כלשהי במערכת פשוט לוחצת על שמו של מיט רומני ובוחרת אותו. מפרסם הסרטון מדגים מספר לחיצות ובכולן המכונה מתעלמת לגמרי מבחירתו.

כמובן שמיד עם פרסום הסרטון עלו הספקולציות כי מדובר בזיוף וכי למרות שנראה מאוד אותנטי, הווידאו עבר עריכה ואפקטים. אבל האיש שלצד הסרטון גם צירף מכתב מאוד ארוך ומפורט של המקרה, נשבע שלא נגע בווידאו ואפילו מבטיח שאם אפשר להוכיח את אמינותו הוא מוכן לספק למי שצריך את חומר הגלם של הצילום. 

עוד מספר האיש כי כשיצא מהתא ושאל מצביעים אחרים האם קרה להם משהו דומה, הם השיבו ש"לא". כשניגש למתנדב והתלונן בפניו על הבעיה הקריטית, זכה לחצי התעלמות כשזה מלמל "אין מה לדאוג, הכל יהיה בסדר". 

בואו להיות החברים שלנו בפייסבוק