גל הפיטורים של אחרי החגים נמשך: חברת הפינטק ארניקס (Earnix) מפטרת כ-30 עובדים מסך הכל של 340 בחברה. הפיטורים יבוצעו במחלקות שונות ובמסגרתם יעזבו את החברה אנשי פיתוח, תפעול ואף עובדי מטה. מארניקס לא נמסרה תגובה.

בארניקס הגדירו את המהלך כמהלך חד פעמי של התאמת מבנה החברה למצב השוק.

בפברואר 2021, בתקופת הגאות, גייסה ארניקס 75 מיליון דולר בהובלת קרן אינסייט והשתתפות הקרנות JVP ו-IGP. הגיוס זיכה את החברה בשווי של יוניקורן של מעל למיליארד דולר. מייסד JVP אראל מרגלית הפך באותו הגיוס ליו"ר החברה.

ארניקס עוסקת בתמחור והתאמה אישית של מוצרים בענפי הביטוח והבנקאות. בפברואר השנה עברה החברה אירוע של חילופי מנכ"ל ואודי זיו הוחלף ברובין גילת'ורפ.

מגייסת כסף ומפטרת עובדים: Healthy.io

פיטורים גם בחברת ההלת'טק הלת'י (Healthy.io) של יונתן אדירי. החברה גייסה עוד 50 מיליון דולר אך במקביל מקצצת בכוח האדם. מהלת'י נמסר כי תפטר 30% מבין כ-250 עובדיה לאחר ביצוע שימועים.

הגיוס הנוכחי של הלת'י הוא הרחבה של סבב D שעליו דיווחה החברה בפברואר 2022 בהיקף של 45 מיליון דולר. את הסבב הובילה Schusterman Family Investment ולקחו בו חלק גם קרן אלף ומשקיעים קיימים נוספים.

מהחברה נמסר כי מאז זכתה לאישור FDA בקיץ שעבר יש לה יותר פעילות מסחרית בארה"ב והסבב הנוכחי נועד לאפשר לה את ההתרחבות שם.

אחרי הרכישה: 600 עובדים הולכים הביתה, עשרות בישראל

כן נודע ל-tech12 כי יוניטי ישראל - לשעבר איירון סורס - מפטרת 20 עובדים במסגרת קיצוצים ביוניטי העולמית. הוול סטריט ג'ורנל דיווח כי יוניטי הציבורית מבצעת סבב פיטורים שלישי בתוך שנה, במסגרתו תיפרד מכ-600 עובדים, המהווים כ-8% מכלל עובדיה. לאחר הפיטורים תישאר יוניטי עם 7,000 עובדים. 

לפי הדיווח, יוניטי מתכוונת לצמצם את משרדיה בעולם בשנים הקרובות מ-58 כיום לפחות מ-30. מנכ"ל יוניטי מסר לג'ורנל כי מטרת הפיטורים הם היא לייעל את פעילות החברה ולהתכווננן לצמיחה גבוהה יותר. הפיטורים ישפיעו על מנהלי דרג ביניים.

הנהלת איירון סורס (צילום: יחצ)
הנהלת איירון סורס - כיום יוניטי ישראל. המיזוג עם יוניטי הושלם בנובמבר | צילום: יחצ

איירון סורס הישראלית סיימה בנובמבר האחרון מיזוג עם פלטפורמת המשחקים יוניטי לפי שווי של כ-3 מיליארד דולר בלבד - פחות משנה וחצי עמד השווי שלה על 11 מיליארד דולר. המיזוג הביא למחיקת החברה ממסחר בארה"ב.