"מהנדסת מחשבים", השיר החדש של איה כורם (צילום: noon)
"במקום המילים, מופיע תרגום מילות השיר לשפת קוד, או אם תרצו, 'קריוקי למהנדסים'" | צילום: noon

אם רוב האומנים משחררים את השירים שלהם קודם כל דרך המחשב ואז לרדיו, אז למה לא להוסיף משהו לשיר? הזמרת איה כורם מוציאה בימים אלה סינגל חדש בשם "מהנדסת מחשבים". כיאה לשם ולנושא של השיר, היא החליטה שאפשר להוציא אותו לאוויר העולם בצורה קצת אחרת. 

השיר יצא אמש (ד'), והוא מלווה במשחק מחשב. במשחק תוכלו לשחק את כורם עצמה בכמה צורות שונות, כשהמטרה שלכם היא לאסוף נעליים, להתחמק ממכשולים בדרך ולכסח את הצורה בעזרת גרזנים וחרבות לכל מי שעומד בדרככם. 

זהו הסינגל השני מתוך האלבום הרביעי שאמור לצאת בקרוב. את הסינגל כתבה כורם ביחד עם בן זוגה אדם בן אמיתי, שגם אחראי למשחק המחשב שמלווה עם השיר.  ואם משחק מחשב עם גרזנים וחרבות לא מספיק חנוני בשבילכם, את השיר תוכלו לקבל גם בגירסת קוד.

"אחרי הופעה בה ביצעתי את 'מהנדסת מחשבים', ניגש אלי אחד ה'קבועים', וטען שהשיר מעולה, אבל הוא עלבון למהנדסי מחשבים באשר הם (והוא ביניהם)" מספרת כורם באתר שלה.

"הטענה כי אחי הקטן מהנדס מחשבים, לא ממש עזרה לי. החלטתי להציע פיצוי בצורת בדיחה פנימית, שרק הם יבינו - אתר מיוחד בו מתנגן השיר, אבל במקום המילים, מופיע תרגום מילות השיר לשפת קוד, או אם תרצו, 'קריוקי למהנדסים'. הרעיון כמובן גיקי להחריד והוא מצחיק אותי מאוד (פלוס - אחי הקטן מרוצה). על התכנות אחראי אותו בחור מההופעה ההיא - דורון כרמלי-שרים. אגב - אם אתם לא מבינים מה הולך שם, זה בסדר גמור. גם אני לא".