משרד הבריאות השיק את אפליקציית המגן, שמטרתה לתת לכל אחד ואחת מאיתנו את היכולת לדעת באופן מהיר ומדויק האם היינו במגע עם אדם שנדבק בנגיף קורונה. המטרה היא לעצור את התפשטות הנגיף ולהגן על הקרובים לנו.

האפליקציה מאפשרת לכם לקבל התרעה (מיקום ושעה) אודות חשיפה שלכם לחולה קורונה מאומת. משרד הבריאות הבהיר, כי האפליקציה שומרת את המידע על המיקומים שלכם אך ורק על מכשירכם ומצליבה בין מידע אישי זה לבין נתוני המחקר האפידמיולוגי המעודכנים של משרד הבריאות. נתוני משרד הבריאות מתעדכנים כל הזמן, ונשלחים למכשיר שלכם באופן חד צדדי לצורכי הצלבה.

הצלבה בין המסלולים שלכם למסלולים של חולי הקורונה מתבצעת על מכשירכם, וככל שיש התאמה בין המסלולים תופנו לקישור למשרד הבריאות שיאפשר לכם לדעת באלו צעדים לנקוט בהמשך ויאפשר לכם לדווח למשרד על בידוד בית.

ניתן להוריד את "המגן" ללא תשלום גם ב-App Store וב-Google Play. לאחר הפעלה ראשונית, ניתן לסגור את האפליקציה בכל רגע שרוצים. האפליקציה, שפותחה בישראל עבור משרד הבריאות, מבוססת על קוד פתוח ועל ערכי הערבות ההדדית.

איך זה עובד בפועל?

ככה תדעו אם באתם במגע עם חולה קורונה מאומת
אפליקציית המגן של משרד הבריאות | צילום: צילום מסך

ככה תדעו אם באתם במגע עם חולה קורונה מאומת
אפליקציית המגן של משרד הבריאות | צילום: צילום מסך

די פשוט, למען האמת. כל מה שצריך לעשות הוא להשאיר את ה-GPS פועל כל הזמן ולאפשר לאפליקציה גישה למידע על איפה אתם נמצאים - ואת ההתראות כבר תקבלו ממנה. כלומר, כמובן תקוו שלא תקבלו התראות כלל, אבל אם יתגלה שבאתם במגע עם אחד מחולי הקורונה המאומתים - ההתרעה תתקבל למכשיר הסמארטפון שלכם.