אתמול פורסם כי החות'ים בתימן "חטפו ספינה ישראלית" בשם Galaxy Leader בים האדום. הספינה, בבעלות חברה בריטית, אשר חלק ממנה בבעלותו של איל הספנות הישראלי רמי אונגר, הוחכרה לחברה יפנית, ולא היו עליה ישראלים כלל.

משרד ראש הממשלה גינה בתוקף את "ההתקפה האיראנית נגד ספינה בין-לאומית", ומסר: "האונייה, בבעלות חברה בריטית ומופעלת בידי חברה יפנית, נחטפה בהכוונה איראנית בידי מיליציית החות'ים בתימן".

העובדה כי לא היו ישראלים על הספינה, לא הפריע לציוץ בערבית, שהוגדר על ידי כתב כאן לענייני ערבים כ"שופרות החות'ים", להפיץ רשימה שקרית אבל משעשעת של שמות הישראלים שהיו על הספינה שנחטפה. אותם שמות ונוספים הופצו גם באתרי חדשות. למשל, באתר Mokha עלתה כתבה שטענה כך: "כמה אתרים ישראלים הדליפו את שמותיהם של מספר חברי צוות הספינה הישראלית (Galaxy Leader), שנחטפה ביום ראשון אחר הצהריים על ידי המיליציה החות'ית הפרו-איראנית מול חופי תימן". לא ברור מה המקור של אותם שמות, אולם מדובר כאמור בהטרלה מוצלחת.

בין השמות המצוינים שם, על פי תרגום של גוגל, הם: "קפטן מוטי לוחים (מוט הילוכים), עמית רומם (המתרומם), אבי רון (אווירון), יובל למנוחות (יובא למנוחות), נתן לידוח (נתן לי דוח) סימי לאק (סימילאק), מיכה נפו (מי חנה פה) קרלו בטוסיק שהוגדר כאיטלקי, זוזו או תמוטו היפני (זוזו או תמותו), אני עייף, אלי קופטר (הליקופטר)" ועוד. הציוץ הזה זכה ליותר מ-300 אלף חשיפות ולהרבה בדיחות של גולשים ישראלים.

משתמש אחר הזכיר את הסרטון של שחקן הכדורגל עומר אצילי, שצולם מלפני כמה שנים, שבו עבדו עליו וביקשו ממנו לשלוח ברכה לעמית חנגל (המתחנגל).

הבדיחות על שמות ושמות משפחה שיוצרים משהו חדש אינן חדשות. אחת הדוגמאות הזכורות היא במהלך האולימפיאדה ב-2012, כאשר החליט השדר הוותיק משה גרטל לפרסם את המספר שלו כדי שאנשים מהבית ישלחו לו שאלות. הוא קיבל כמה שמות מוזרים במיוחד, והקריא אותם בשידור בלי ששם לב, כמו עמית רומם, אנאלי משדרות, נגסת בגמבה ועוד.