הפלטפורמה ששואפת לחסל את טיקטוק מגיעה לארץ: פייסבוק ישראל הודיעה היום (שני) על השקת "רילס" (Reels) באינסטגרם, קטעי וידאו באורך של עד 30 שניות עם אפקטים וכיתובים, שזמינים במדינות רבות בעולם מזה מספר חודשים. בנוסף, החל מהערב ניתן יהיה לשתף ולשמוע קטעי מוזיקה בסטורי בפייסבוק ובאינסטגרם. גם תכונה זו מגיעה לישראל באיחור ניכר, אחרי שענקית הטכנולוגיה הגיעה להסכמות עם אקו"ם.

הממשק Reels הושק ב-50 מדינות ברחבי העולם באוגוסט 2020, אחרי פיילוט שנערך בברזיל תחת השם Cenas. הצעד הגיע בשיאו של משבר טיקטוק, שהייתה אז בסכנת חסימה בארצות הברית ובמדינות גדולות אחרות. לא מדובר בניסיון הראשון של החברה: בסוף 2018 הושק "שיבוט" של טיקטוק בשם לאסו (Lasso), שלא זכה לפופולריות רבה והפסיק לפעול לפני כשנה.  

View this post on Instagram

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

אז איך יוצרים "ריל"? החל משעות הערב תוכלו ללחוץ על סמליל המצלמה בתחתית האפליקציה, כפי שהייתם עושים כדי להעלות פוסט או ליצור סטורי חדש. ניתן לצלם סרטונים הישר לתוך הממשק, וגם להשתמש בסרטונים קיימים; וממש כמו בטיקטוק, תוכלו לבחור קטעי מוזיקה טרנדיים ופופולריים. את הריל החדש שלכם אפשר יהיה לשתף גם בסטורי וגם בהודעות פרטיות (DM), ולפרופיל שלכם יתווסף טאב חדש שירכז את כל הסרטונים.

בשורה נוספת למשתמשי אינסטגרם ופייסבוק היא השקת שירות המוזיקה, אחרי שפייסבוק ישראל חתמה על הסכם עם אקו"ם. החל מהערב ניתן יהיה להוסיף שיר לסטורי שלכם, גם בפייסבוק וגם באינסטגרם. הפונקציה תפעל כמו כל מדבקה אחרת, כשהמאגר כולל גם מילים עבור חלק מילים. בהמשך לכך, ניתן יהיה להוסיף שירים לפרופיל שלכם בפייסבוק ולנעוץ אותם בראש העמוד.