משפיענים וידועני רשת רבים נרתמו לקידום עמוד האינסטגרם "הסטורי של אווה", שנכון לכתיבת שורות אלה הגיע ליותר מ-750 אלף עוקבים, וצבר 100 מיליון צפיות תוך 14 שעות בלבד. בינתיים, מסביב לעולם מגיבים בהתרגשות לפרויקט המספר על חודשיה האחרונים של הנערה אווה היימן ז"ל שנרצחה בשואה.

חשבון האינסטגרם עורר אלפי ביקורות ותגובות שיצאו נגד הרעיון בטענה שהוא מוזיל את השואה. אבל בינתיים, אל התומכים בפרויקט השנוי במחלוקת הצטרפו עמוד האינסטגרם של הבית הלבן, ראש הממשלה בנימין נתניהו בסרטון קצר, בר רפאלי, נטע ברזילי, הקומיקאית האמריקנית שרה סילברמן, וגל גדות המחזיקה בחשבון אינסטגרם המונה למעלה מ-29 מיליון עוקבים מרחבי העולם.

View this post on Instagram

Follow @eva.stories

A post shared by Gal Gadot (@gal_gadot) on

גם נטע ברזילי תומכת:

הסטורי מעמוד האינסטגרם של הבית הלבן:

גם בגופי התקשורת הגדולים בעולם לא נשארו אדישים, עם כתבה בניו יורק טיימס תחת הכותרת "סיפור השואה לדור הרשתות החברתיות", וושינגטון פוסט, פוקס ניוז וגם abcNEWS שבחרו להתייחס למחלוקת.

ויש כאלה שמנצלים את הבמה כדי דווקא לפגוע בזכרון. גולשים אנטישמים ומכחישי שואה ניצלו את הבמה והציפו את הפרסומים השונים בתגובת ובקריאות אנשטמיות על כך שהשואה מעולם לא קרתה. "לא להאמין שמכחישי שואה מגיעים לפה. אם יש ניהול לדף - תזרקו אותם", כתב אורי שעוקב אחר העמוד. "אני ממש מזועזעת מהתגובות של כל המכחישי שואה. בא לי לבכות רק מלקרוא את זה- כולם תדווחו עליהם", הוסיפה אחת אחרת.