העיתונאי ושדרן הרדיו ינון מגל פתח לפני יומיים קמפיין גיוס המונים למימון משפט נתניהו. בתוך 48 שעות גוייס סכום עתק של מעל שלושה מיליון שקלים, אלא שבשלב זה לא ברור האם הכספים אכן יגיעו לידיו של ראש הממשלה לשעבר - הן בגלל החוק שלא מאפשר זאת והן כי נתניהו מתקדם לעבר חתימה על עסקת טיעון עם הפרקליטות.

בשיחה עם ניב רסקין, מגל הביע תקווה כי הסדר הטיעון לא ייצא לפועל. "אני מקווה שלא תיחתם עסקת טיעון עם קלון, כי זה אומר שנתניהו יורחק מהפוליטיקה", הסביר, "אני מקווה שהוא יישאר, אחרת ניצחו אותו וזה מאוד מאכזב. כל המהלך הזה תכליתו להרחיק את נתניהו מהפוליטיקה. אם יצליחו בזה אהיה עצוב, אבל זאת החלטה של ראש הממשלה האם לחתום או לא לחתום. אלה החיים שלו".

כל השנים נתניהו טען ש"לא יהיה כלום כי אין כלום", אבל הוא מוכן להודות בעבירות של מרמה והפרת אמונים במסגרת ההסדר.
"יכול להיות שהוא פשוט התעייף, אני יכול להבין אותו. הוא עמד פה באתגרים משפטיים ורדיפתיים אדירים מצד התקשורת והשמאל, אין פוליטיקאי בפוליטיקה הישראלית שעבר דבר כזה. אני מקווה שהוא לא יישבר. יזמתי את הקמפיין כדי לחזק את רוחו ולהגיד - תשמע, אם יש לך איזשהו שיקול כלכלי בתוך העניין הזה, אז תדע שאנשים תומכים בך ומוכנים לשים את היד בכיס ולהיות איתך על הדוכן. אנחנו מוכנים לשלם את המחיר יחד איתך".

אתה לא אומר לעצמך פתאום, אולי כן היה משהו?
"אם היו שמפניות וסיגרים? היו. אם היה לחץ על וואלה? היה. אני יודע, הייתי העורך הראשי. האם זה שוחד? זה סיפור אחר. אתה שואל אותי אם נתניהו בן אדם מושחת? הוא לא מושחת בעיניי. אני לא חושב שהוא עשה עבירות פליליות. הוא קיבל סיגרים ושמפניות, כן, אבל אחרי שהתייעץ עם עורך הדין שלו שאמר שהוא יכול לקבל מתנות".

נתניהו הודה לך על הקמפיין?
"נתניהו מסר לי תודה רבה. יאיר ואבנר שלחו לי וואטסאפ והבנתי שהם מאוד התרגשו, שזה מאוד מחזק אותם. לי זה נראה טריוויאלי. שלושה מיליון שקלים ביומיים וחצי - כולה זרקתי גפרור לגחלים לוחשות, מרוב שהשטח בער לעשות משהו ולהביע את התמיכה שלו בנתניהו. זה גיוס המונים שלא היה כמותו בישראל".

בנימין נתניהו (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
ראש הממשלה לשעבר נתניהו | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

טכנית נתניהו לא יכול לקבל את הכסף. מה יקרה עם הכספים האלה?
"בשביל להשתמש בכסף חבר כנסת צריך להגיש בקשה לוועדת האתיקה. יש דרכים. אם הוא יצטרך את הכסף הוא יוכל לקבל את הכסף, זה מה שנראה לי. אם הוא יחתום על עסקת טיעון אפשר לתת לו על מה שהוא כן הוציא. יש פתרונות".

נתניהו צריך בכלל את הכסף הזה? הוא שווה עשרות מיליוני שקלים. אתה לא חש חוסר נוחות?
"לא, לא מרגיש חוסר נוחות בכלל. הבן אדם יכול היה לפרוש מהפוליטיקה מזמן ולעשות הון, הוא יכול היה להיות מולטי מיליונר, ובמקום זה הוא בוחר לשרת את העם שלו ולשלם מיליונים רבים כבר שנים. הוא לא צריך לשלם לבד, כל אחד שם ככל יכולתו. זה סוג של הפגנה, תמיכה, הזדהות. כשאתה הולך לחתונה של בעל הון, אתה לא נותן מתנה? מה הפליאה הגדולה? חלק מהעניין זה להגיד שאני חושב שתפרו אותו ולחזק אותו".