הביטקוין ומטבעות קריפטו נוספים רשמו הבוקר (שני) עליה משמעותית, בעקבות שמועות שאמזון תכבד אותם כאמצעי תשלום עד סוף השנה הנוכחית – וגם תיצור מטבע עצמאי עד סוף שנת 2022. לפי הדיווחים בעיתונות הכלכלית, שער הביטקוין עלה בכ-12 אחוזים בעקבות הפרסומים ועומד כעת על 38,570 דולר – הערך הגבוה ביותר בחודש האחרון.

הספקולציות החלו כבר בסוף השבוע שעבר, אחרי שאתרי הקריפטו גילו משרה מסתורית באתר אמזון: "מוביל מוצר מטבעות דיגיטליים ובלוקצ'יין" (Digital Currency and Blockchain Product Lead). התפקיד הביצועי, שמיקומו במטה בסיאטל, נכנס בהיררכיה תחת צוות שירות הלקוחות וביצוע התשלומים של אמזון – ומטרתו לפתח את אסטרטגיית הקריפטו של ענקית הקניות.

בעקבות הפרסומים, דובר מטעם אמזון השיב כי בחברה "שואבים השראה מהחדשנות בתחום הקריפטוגרפי, ובוחנים כיצד הוא ישתלב באמזון. אנחנו מאמינים שהעתיד ייבנה על טכנולוגיות חדשות שמאפשרות תשלומים מהירים, מודרניים וזולים, ואנחנו מקווים להביא את העתיד ללקוחות אמזון מהר ככל האפשר".

אמזון היא לא חברת הענק הראשונה שתקבל ביטקוין. רק בפברואר האחרון הכריזה טסלה, יצרנית המכוניות החשמליות בבעלותו של אילון מאסק, על כיבוד המטבע הדיגיטלי כאמצעי תשלום – לא לפני שרכשה מטבעות בשווי 1.5 מיליארד דולר. זה לא החזיק זמן רב: כעבור שלושה חודשים הכריז מאסק כי טסלה לא מקבלת יותר ביטקוין, ושער המטבע ספג ירידות חדות.