יפעת זיילר פז, בת דודתה של שירי ביבס, התייחסה לסרטון שהופץ לפני כמה ימים ובו נראים שני ילדים ג'ינג'ים בעלי דמיון פיזי לכאורה לאריאל וכפיר, ילדיה של שירי, מתהלכים ברחובות עזה. הסרטון המקורי הועלה במקור לחשבון האינסטגרם של יחיא מחמוד, כוכב רשת עזתי עם כרבע מיליון עוקבים, והגולשים חשדו ששני הילדים שנראים בסרטון מאחוריו הם הילדים החטופים שגורלם נכון לרגע זה לא ברור.

"אני רוצה להודות לאלפי האנשים ששלחו הודעות בעקבות הסרטון המקורי ושאלו אם הילדים הם כפיר ואריאל", כתבה זיילר פז בחשבון האינסטגרם שלה ושיתפה סרטון אחר שהעלה כוכב הרשת העזתי, שבו גם הוא מתייחס לטענות. "המציאות מטורפת ומורכבת, ותשומת הלב שלכם ריגשה מאוד. אבל - ויש אבל, יש לזה גם מחיר. מחיר האכזבה לגלות כל פעם מחדש שאלה לא הם".

View this post on Instagram

A post shared by YIFAT ZAILER PAZ (@yifatzailer)

"יש הרבה ג'ינג'ים גם בעזה, כן", כתבה זיילר פז בהתייחסה לטענות שצפו ברשת, "ויש שניים מיוחדים במיוחד, כפיר ואריאל. אני מקווה שהסרטון היחידי שנראה שלהם זה מחובקים בריאים ושלמים על אדמת ישראל". לצד זאת, זיילר תרגמה פז את דבריה גם לאנגלית בפנייה לקהל הבין-לאומי.

הסרטון ששיתפה זיילר פז הועלה לרשת אמש על ידי כוכב הרשת העזתי שהעלה גם את הסרטון המקורי. בסרטון הכחיש יחיא מחמוד שמדובר בילדי משפחת ביבס בעצמו. "יש אי-הבנה גדולה. יש לנו הרבה ילדים אדומי שיער במשפחה שלנו ,כי זה גנים תורשתיים מסבא רבא שלי", כתב והציג את הילדים העזתים בשמותיהם.

הסרטון המקורי הופץ ברשת בתחילת השבוע ועורר תגובות רבות מצופים שקיוו שמדובר בילדים שהפכו במידה רבה לסמל של מאורעות 7 לאוקטובר. בסרטון המקורי נשמע כוכב הרשת שר ומתפלל והילדים שמאחוריו מצטרפים אליו בשירה. הסרטון הופץ ברשתות חברתיות שונות, ואלו שקיוו שמדובר בילדי משפחת ביבס טענו שאין הרבה ילדים אדמונים ג'ינג'י בעזה - ולכן ייתכן שאלו הם. כאמור, את הטענות הללו הכחיש כוכב הרשת העזתי.

View this post on Instagram

A post shared by يحيى محمود | Yahya Mahmmoud (@yahya_mahmmoud)

חשוב לזכור שמתפרסמים ברשתות החברתיות תכנים רבים שמעלים תושבי עזה, ולא ניתן להסיק מהם על מצבם של החטופים. על מנת להתעדכן יש להסתמך אך ורק על מקורות רשמיים ובפרט על פרסומי צה"ל.