סמארטפונים של מותגים סיניים נחשבים כבר זמן רב לחיקויים הזולים והפחות יומרניים של מכשירים מבית חברות כמו אפל, סמסונג, סוני ועוד. אך עם הזמן, הפער הצטמצם ועתה קופצת חברה סינית ראשונה לגובה, בניסיון לעבור את המשוכה ולהציג מכשיר שאינו עוד תואם-אייפון או גלקסי ב-1,000 שקל פחות, אלא מתחרה ייחודי בזכות עצמו.

החברה הזו היא וואווי (או חוואוויי), שהציגה אתמול בערב (ד') בלונדון את P8, סמארטפון שלטענתה מהווה שינוי כיוון דרמטי שלה. ולפי מה שראינו באירוע נראה שאלו יותר מסתם דיבורים: ל-P8 מפרט עוצמתי מאוד, הכולל מעבד מתומן-ליבות בשם Kirin 935 שהיא מייצרת בעצמה (4 במהירות 2 גיגה-הרץ ו-4 נוספות במהירות 1.5 גיגה-הרץ), זיכרון עבודה בנפח 3 גיגה-בייט, מסך איכותי בגודל 5.2 אינצ' וברזולוציית Full HD, מצלמה אחורית עם חיישן 13 מגה-פיקסל, מצלמת סלפי עם חיישן של לא פחות מ-8 מגה-פיקסל וסוללה בעלת קיבולת של 2,680 מיליאמפר/שעה.

אבל זה לא נגמר במפרט. החברה הדגישה כי הפעם, המכשיר שלה לא רק משלים פערים מול מכשירים מקבילים של שתי היצרניות הגדולות, אלא אף עולה עליהם.

וואווי P8

צילום משודרג

מירב האירוע הוקדש ליכולות הצילום של המכשיר, שמציגות כמה חידושים מעניינים ביותר: חיישן הצילום שלו מתבסס על קוביות של ארבעה צבעים - אדום, ירוק, כחול ולבן - במקום שלושה צבעים כמו כל חיישן אחר. לדברי מנכ"ל החברה, ריצ'ארד יו, הדבר מאפשר צבעים חדים ועמוקים יותר בכל תנאי תאורה והפחתת "רעש" בצילום. לצד ייצוב תמונה אופטי בעל רגישות כפולה מזה של אייפון 6 ומעבד תמונה "ברמה של מצלמה מקצועית", טוענת החברה כי כל משתמש יכול להפיק תמונות מקצועיות.

וכדי לעודד את המשתמשים עוד יותר לצלם עם המכשיר נכללו ביכולות הצילום שלו גם כמה גימיקים: אחד מהם מאפשר לצלם תמונות שבהן עצמים מוארים "מציירים" שובלי אור. אחר, הקרוי "מצב במאי", הופך את המכשיר למעין יחידת בקרה הלוכדת וידאו מ-4 זוויות - זו של הסמארטפון ו-3 נוספות מסמארטפונים מבוססי אנדרואיד של חברים בהם הותקנה אפליקציית שליטה.כך, ניתן לצלם אירוע מכמה כיוונים וללשתף אותו כך שבכל קטע ניתן לראות אותו מהזווית המוצלחת ביותר.

מעל הכל, התגאתה החברה בכך שאת כל זה היא הצליחה להשיג במצלמה שאינה בולטת כלל מגוף המכשיר - בניגוד למצלמות האייפון 6 והגלקסי S6, הבולטות 0.67 מילימטר ויותר ממילימטר שלם, בהתאמה.

וואווי P8

בין התכונות הייחודיות הנוספות במכשיר ניתן למנות יכולת להבדיל בין נגיעה באמצעות כרית האצבע לנגיעה באמצעות מפרק האצבע, כך שנקישה כפולה על המסך (בדומה לנקישה בדלת, למשל) מאפשרת לבצע צילום מסך, בעוד גרירה של המפרק על תמונה חותכת אותה ללא צורך להיכנס קודם למצב חיתוך; יכולות קול מתקדמות המגבירות את הקול במקומות רועשים ומפחיתות ב-90% רעשי רוח; ואף כיסוי בעל מסך דיו-אלקטרוני המשמש לקריאת תכנים כגון ספרים אלקטרוניים ללא צורך בשימוש במסך הקדמי זולל-הסוללה. עם זאת, לא נמסר כמה יעלה הכיסוי הזה.

חיי הסוללה של הסמארטפון גם הם זכו מהחברה לטיפול, והיא טוענת שהצליחה להאריך אותם ל-2.3 ימים בשימוש רגיל במצב המכבה אפליקציות זללניות, יום וחצי בשימוש רגיל ואף יום שלם בשימוש כבד.

גם פאבלט חדש

החברה הציגה מכשיר נוסף, P8 Max, בעל מסך עצום בגודל 6.8 אינצ'. למיטב ידיעתנו, קיימים בשוק רק שני סמארטפונים גדולים מזה (אחד של סמסונג ואחד של אסוס - שניהם בעל מסכי 7 אינצ'). המכשיר דומה מאוד לגרסה הרגילה של P8 - כולל איכות המסך, שנשארה Full HD למרות הגודל המפלצתי, מה שגרם לרבים בקהל להביע אכזבה קולנית - אך עם שדרוג משמעותי בחזית הסוללה, ל-4,350 מיליאמפר/שעה, המספיקים ל-2.23 ימי עבודה ממוצעים.

שני המכשירים מגיעים עם גוף מתכת בעיצוב המזכיר את מכשירי הגלקסי הראשונים בעלי גוף המתכת (שבתורם עוצבו בהשראל אייפון 5) דקים מהמתחרים: 6.4 מילימטר ל-P8 ו-6.8 מילימטר ל-P8 Max. המכשירים יושקו בעשרות מדינות בימים הקרובים במחיר של 500 אירו ל-P8 עם אחסון פנימי בנפח 16 גיגה-בייט, 600 אירו ל-P8 עם 64 גיגה-בייט, 550 אירו ל-P8 Max עם 32 גיגה-בייט ו-650 אירו ל-P8 Max עם 64 גיגה-בייט (כל הגרסאות כוללות חריץ הרחבת אחסון).

קובי כליף, מנכ"ל יבואנית אלפא טלקום, אמר כי "וואווי מתכוונת להסתער על השוק הישראלי עם מכשירי פרימיום מתקדמים ביותר במחירים תחרותיים במיוחד. וואווי רואה בישראל שוק אטרקטיבי ביותר, התואם לאסטרטגיה הגלובאלית שלה". הוא אף ציין כי החברה הסינית תקדיש לראשונה תקציב משמעותי לשיווק בישראל - מעל 15 מיליון שקל.

לישראל צפויים המכשירים להגיע בקרוב במחיר משוער של סביב 2,500 שקל לגרסה הבסיסית.

גילוי נאות: הכותב היה אורח אלפא טלקום, יבואנית מכשירי וואווי בישראל.