כמה הודעות שלא נפתחו מחכות לכן בוואטסאפ? המספר הירוק בצד לא מעצבן אתכם מספיק כדי לפתוח אותן? אז בקרוב נקבל פתרון לבעיה הקטנה אבל מעצבנת הזאת. וואטסאפ שואפת לשפר את חווית המשתמש על ידי מתן שליטה רבה יותר על התראות. בין היתר מאפשרת האפילקציה להשתיק התראות על תגובות להודעות (האימוג'י הקטן שאיתו אנחנו מגיבים להודעה מבלי לשלוח אחת חדשה), כעת נראה שוואטסאפ עומדת לאפשר למשתמשים שלה למחוק בכל פתיחה של האפליקציה את סימון ההודעות החדשות.

כפי שניתן לראות מצילום המסך, וואטסאפ בוחנת עדכון עתידי של אפשרות לנקות את ספירת ההודעות שלא נקראו בכל פעם שהאפליקציה נפתחת. על ידי הפעלת אפשרות זו, המשתמשים יוכלו לאפס אוטומטית את התראות על הודעות שלא נקראו בכל פעם שהם ניגשים לאפליקציה. תכונה זו נועדה לעזור למשתמשים לנהל את ההודעות החדשות שלהם בקלות, להפחית את העומס של ספירת הודעות שלא נקראו ולספק "דף חדש" עם כל פתיחה של האפליקציה.

האתר wabetainfo, המתמחה בעדכוני וואטסאפ, טוען שהמשתמשים יוכלו לגשת להודעות שלהם בצורה יעילה יותר על ידי ניקוי ספירת ההודעות שלא נקראו באופן אוטומטי, תוך התמקדות בשיחות חדשות במקום להרגיש לחוצים ממצבור ההודעות שלא נקראו. עם איפוס ספירת הודעות בכל פעם שהאפליקציה נפתחת, המשתמשים יוכלו לזהות בקלות הודעות חדשות ולתעדף אותן, ולהבטיח שהשיחות האחרונות יטופלו באופן מיידי. זה מונע מהודעות ישנות ופחות רלוונטיות להאפיל על התראות חדשות ומאפשר חווית העברת הודעות יעילה יותר. התכונה הזאת יכולה להועיל במיוחד למשתמשים שמקבלים מספר גבוה של הודעות בקבוצות, ומאפשרת להם לתעדף התראות חדשות ולשמור על ארגון טוב יותר.

הפיצ'ר נמצא עדיין בפיתוח ולכן לא נראה אותו במכשירים, אבל בעתיד הוא יגיע למשתמשי הבטא השונים באנדרואיד, וכנראה שגם למשתמשי אייפון. לא ברור האם מחיקת מונה ההודעות החדשות ישפיע גם על סימון ההודעות בתוך כל שיחה במסך הצ'אטים או רק על מונה ההודעות שבתחתית המסך או על הסמל של וואטסאפ בעמוד הבית שלנו, נצטרך לחכות קצת כדי לראות את התצוגה בפועל.