אחרי תחקיר הניו יורק טיימס, בו נחשף כי אתר הפורנו "פורנהאב" העלים עין מסרטוני פדופיליה ואונס ואף גרף רווחים על חשבונם, ואחרי שרוב הסרטונים הוסרו מהאתר: 40 נשים הגישו תביעה בגובה 40 מיליון דולר מהנהלת האתר - בטענה ששיתפה פעולה עם סוכנות תוכן שביצעה סחר בבני אדם. 

כל הנשים אשר מופיעות בתביעה בשם בדוי היו הקורבנות של סוכנות התוכן "Girls do Porn"; אחד מבעליה, שהואשם בסחר בבני אדם ובהפצת פדופיליה, נמלט מרשויות האכיפה ונמצא ברשימת המבוקשים הבכירים של ה-FBI.

לפי הדיווחים, הסוכנות הונתה את הנשים שהן מגיעות לצילומי דוגמנות. עם תחילת הצילומים, אנשי הסוכנות כפו על הנשים לקיים יחסי מין, והסבירו להן שהתיעוד "לא יעבור לרשת" אלא למדינות רחוקות מארצות הברית, שם "לא יזהו אותן". עוד איימו אנשי הסוכנות כי לא יעבירו לנשים את התשלום אם יסרבו, ובחלק מהמקרים אף נטען כי הנשים נאנסו. 

בתביעה שהוגשה נגד פורנהאב נטען כי גם אתר הפורנו וגם חברת האם מיינדגיק - שמפעילה אתרי פורנו גדולים אחרים - ידעו על הטענות נגד סוכנות התוכן, אך המשיכו בשיתוף פעולה עד אוקטובר 2019, אז משרד המשפטים האמריקני סגר את הסוכנות ועצר את ההנהלה. בהתאם, מיינדגיק סגרה את הערוץ של הסוכנות בכל אתריה.

התביעה שהוגשה לאחרונה נגד פורנהאב הגיעה אחרי מספר נסיונות של הקורבנות ליצור קשר עם האתר. לפי כתב התביעה, קבוצת האתרים ידעה כבר בשנת 2009 כי סוכנות התוכן Girls Do Porn סוחרת בבני אדם בעזרת הונאה, כפייה ותחת איומים. "למרות שידעו זאת, המשיכו במיינדגיק לשתף פעולה עם יצרנית התוכן מבלי לחקור את ההאשמות או להתייחס למספר ההולך וגדל של ראיות על סחר בבני אדם", נכתב בכתב התביעה. עוד נטען כי הסרטונים נשארו באתר עד להסרתם של 10 מיליון סרטונים מוקדם יותר השבוע.