לפני קצת יותר משנה דיווחנו ב-NEXTER על התלקחות של מכשיר שיאומי בירושלים, וכעת זה קרה שוב: מכשיר Redmi A8 שנרכש לפני שמונה חודשים התלקח לפתע כשהונח על הרצפה, בלי שהיה מחובר למטען. בראיון ל"חדשות הבוקר" עם ניב רסקין (קשת 12), סיון נאון גבאי מירושלים סיפרה על האירוע הטראומטי, שנגמר שוב בנס. 

"ישבנו ביום שבת בסלון ושיחקנו עם הילדים על השטיח, ופתאום משום מקום הטלפון התחיל לעשות רעש וכל החדר התמלא בעשן סמיך. לא ניתן היה לראות שום דבר, נכנסו ללחץ וברחנו למרפסת. לא ידענו בדיוק מה לעשות, ובעלי פתח את כל החלונות, כדי שאם הבית יידלק יהיה לעשן לאן לצאת", הסבירה. 

הטלפון נפל? הוא התחמם?

"בכלל לא, לא היה שום טריגר. הוא לא היה מחובר למטען, והוא תמיד הוטען במטען המקורי שקיבלנו עם הטלפון. המכשיר לא נפתח במעבדה, הוא טלפון די חדש והוא גם לא התחמם לפני כן", הוסיפה. "אנחנו שומרי שבת, אז לא נגענו בטלפון. זה קרה סתם ככה פתאום. כמו כל ילדי ישראל, גם הילדים שלנו רואים סרטונים ביוטיוב, ומזל שזה לא היה בידיים שלהם או במיטה או בחדר".

פניתם לחברת שיאומי?

"הם דיברו איתנו והבטיחו שהם יטפלו במקרה ויפצו אותנו. אני מחכה לפיצוי הולם כי זו טראומה. מאז שום טלפון לא נטען בשום חדר, והילדים שלי לא נגעו במכשירים, גם לא בטלפון שלהם. זו די טראומה, זה יכול היה להיגמר רע מאוד". 

 

מחברת המילטון, יבואנית שיאומי לישראל, נמסר בתגובה:

"אנחנו בקשר עם הלקוחה לבירור פרטים נוספים וקבלת המכשיר לבדיקה טכנית. עם זאת, מהיכרות עם מוצרי המותג, מקרםי כאילו עלולים להתרחש רק משימוש לא סביר במכשיר, פתיחה לצורךם תיקון, כיפוף המוצר או  שימוש במטען לא תקני. מוצרי שיאומי עומדים בכל התקנים הבינלאומיים המחמירים, ובכללם של מכון התקנים הישראלי".