אמילי הנד בת ה-9 הייתה אחת מהחטופות הבולטות מבין הישראלים שנלקחו על ידי חמאס לרצועת עזה. הנד הקטנה היא גם אזרחית אירלנד, והסרטון של אביה אומר שהוא שמח שהיא נרצחה ולא נחטפה הפך לחלק לא מבוטל בסיפור של אמילי, לאחר שהתגלה אחרי 3 שבועות שהיא בעצם חטופה. אתמול הגיעו החדשות הכי טובות שמשפחת הנד קיבלה מאז ה-7 באוקטובר, והילדה שוחררה מזרועות החמאס וחזרה לאביה ברגע שקשה להישאר אדיש אליו.

אחד מהפוליטיקאים הראשונים שצייץ בנושא היה ראש ממשלת אירלנד, אשר הצליח בפוסט אחד להרגיז חצי עולם. על פי ליאו ורדקר: "זהו יום של שמחה והקלה עצומה עבור אמילי הנד ומשפחתה. ילדה תמימה שנאבדה וכעת נמצאה והוחזרה, ואנו נושמים לרווחה עצומה. תפילותינו נענו". 

הציוץ של ורדקר, אשר סגר את אופצית התגובות כנראה מחשש שיוצף בתשובות משני הצדדים, הפך לוויראלי והשיג כבר 8.7 מיליון חשיפות (נכון לכתיבת שורות אלה) ועולה במהירות גבוהה מאוד. 

שר החוץ של ישראל, אלי כהן, היה אחד מהמגיבים לוורדקר, וצייץ לו בתגובה: "אמילי הנד לא נאבדה, אולי אתה איבדת את המצפן המוסרי שלך ואת הקשר למציאות. אמלי הנד נחטפה על ידי ארגון טרור הגרוע מדאעש אחרי שאמא החורגת נרצחה. אמילי ועוד למעלה מ-30 ילדים ישראלים נחטפו ע"י חמאס, ואתה מנסה לתת לגיטימציה. תתבייש!". בנוסף, כהן גם הנחה לזמן את השגרירה האירית בישראל לשיחת נזיפה.

לצערו של ורדקר הוא זכה ליותר מ-6.5 אלף ציוצים מחדש, חלק גדול מהם היו ביקורות על הציוץ הזה.

בין היתר הגיבו לוורדקר עיתונאים מישראל ומהעולם והציפו את בעיית הניסוח הבעייתי, בלשון המעטה. ביניהם ניתן למצוא את ישאר עלי מ-NBC, ג'ון פודהורץ מה-ניו יורק פוסט והישראלים נדב איל, גאולה אבן ואלעד שמחיוף.

חשוב לציין כי הציוץ של ורדקר קיבל הערת גולשים ב-X, טוויטר לשעבר, ומדובר בצעד די חריג, בטח לראש מדינה. אין מאגר של פוליטיקאים שקיבלו הערות גולשים, אבל האחרון שניתן לזכור במהירות הוא דונלד טראמפ, סביב ההפסד שלו בבחירות 2020. פוליטיקאים לרוב נזהרים מאוד בציוצים שלהם ולכן קשה למצוא כאלה שקיבלו הערות. בתוך ההערה הסבירו את הקונטקסט הנכון למילים אבדה ונמצאה ונכתב שם משפט אחד פשוט: "אמילי לא הלכה לאיבוד. היא נחטפה על ידי מחבלים מחמאס". ונוסף בה לינק לכתבה מה-CNN שמסבירה את הסיפור של אמילי.

מאז, הפיד הישראלי, שעושה כל מה שהוא יכול כדי לעזור להסברה הישראלית, התגייס כדי להדהד את הציוץ הבעייתי של ורדקר. בין היתר הגיבו אלה קינן, יוסף חדאד ואפילו הדף הסאטירי של המוסד.

בנוסף, יש גולשים שלקחו את הציות הבעייתי של ראש ממשלת אירלנד לפן הסאטירי ופשוט צחקו על הניסוח עם מגוון בדיחות.