לפני חודשיים פורסם ב"ניו יורק טיימס" תחקיר חמור על האתר למבוגרים בלבד פורנהאב. במסגרת התחקיר נטען כי אתר הפורנו המצליח בעולם שימש בית לתכנים הכוללים פדופיליה ואונס, ואף גרף רווח על חשבונם. בפורנהאב ניסו למזער נזקים, חסמו את הורדת הסרטונים מהאתר והסירו 80 אחוזים מכלל התכנים, אך זה לא עזר והחברות כמו ויזה ומאסטרקארד השעו את שיתוף הפעולה. כעת, עם שוך הקרבות, מכריזים קברניטי האתר על שורת צעדים נוספים: הרחבת צוות בודקי התוכן, פרסום דו"ח שקיפות ראשון מסוגו – וגם זיהוי ביומטרי של כלל המשתמשים שירצו להעלות סרטונים.

בהודעה שפורסמה מוקדם יותר השבוע (שלישי) חשפה הנהלת פורנהאב כי את זיהוי המשתמשים תבצע חברת האימות הדיגיטלי Yoti. לצורך האימות, משתמשים יתבקשו להעלות מסמך מזהה ממשלתי ותמונה עדכנית, כשהאלגוריתם יבדוק את תקפותה של התעודה המזהה ויערוך התאמה בין התמונות בעזרת "טכנולוגיה ביומטרית מאובטחת".

לפי החברה, מסנני התוכן יתבקשו לעקוב אחר מגמות החיפוש כדי לזהות ביטויים שנהנים ממגמת עלייה ולבחון האם הם מנסים לעקוף את מנגנוני ההגבלה של האתר. בתוך כך, בפורנהאב החליטו לערוך רפורמה במערך סינון התכנים במטרה למנוע הישנות של פוסט טראומה. מסנני התוכן צפויים לעבור "הכשרה ארוכה ומעמיקה יותר", עם ליווי ותמיכה קבועים מצד מומחים לבריאות הנפש.

בתחקיר עלו גם נתוני המרכז הלאומי לילדים נעדרים וקורבנות ניצול (NCMEC), שפועל תחת חסותו של בית הנבחרים האמריקני. אם בשנת 2015 קיבל הארגון דיווחים על 6.5 מיליון סרטונים הכוללים תוכן פדופילי באתר פורנהאב, בשנת 2017 זינק המספר ל-20.6 מיליון ובשנת 2019 התקבלו לא פחות מ-69.2 מיליון תלונות. בתגובה, פורנהאב צפויה לפרסם דו"ח שקיפות "ראשון מסוגו בתעשייה", שיגובש תוך התחשבות בנתוני הארגון. "ממש כמו פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר ופלטפורמות טכנולוגיה אחרות, פורנהאב שואף להיות שקוף לגבי התוכן המותר והאסור. הדו"ח ייקבע סטנדרט שקיפות ואחריות בתעשייה", נמסר מטעם החברה.

אתר החדשות Vice ניסה לפנות לויזה ולמאסטרקארד כדי להבין האם הצעדים של פורנהאב יובילו להפסקת החרם. מטעם ויזה נמסר בתגובה שיחסי העבודה עם פורנהאב מושעים עד לסיום החקירה הפנימית בנושא.