Mirage
יו! תשתמשו בזה?

לאחר שהצליחה לשגע את השוק עם אפליקציית YO! מסתמן כי מובלי מתפנה להשקות מעט יותר משמעותיות. החברה הודיעה היום על השקת האפליקציה החדשה שלה, Mirage, המאפשרת למשתמשים לתקשר באמצעות תמונות וסרטונים למספר שניות בלחיצה בודדת.

קראו גם: פייסבוק מציגה - הודעות שמשמידות את עצמן

נשמע מוכר? אולי זה בגלל ש-Snapchat ו-Slingshot של פייסבוק מציאות אותה הפונקציונאליות בעטיפה קצת שונה ואולי זה בגלל שבסוף השבוע האחרון דלף לרשת הניסוי האחרון, ספק אפליקציה חדשה בשם הקוד Bolt, מבית אינסטגרם שאמור לספק פונקציונאליות דומה

נכנסת לשוק הויזואלי בכל הכוח

האפליקציה החדשה מבית מובלי נועדה לאפשר למשתמשים לשתף תכנים ויזואלים הזמינים למספר שניות בלבד. בין התכנים הללו יכולים המשתמשים לשלוח תמונות, סרטוני וידאו, להוסיף טקסט על גבי התמונה ואף לשלוח הודעות קוליות, באמצעות מספר לחיצות בודדות.

לאחר ההתקנה של האפליקציה תתבקשו להזהות באמצעות המספר הסלולרי שלכם. המטרה? להוסיף את רשימת אנשי הקשר שלכם כחברים באפליקציה, על מנת שתוכלו ״להמשיך מאותה נקודה״ בה הפסקתם את שיחתכם האחרונה, מבלי להסתבך עם שליחת הזמנות, המתנה לאישורים וכדומה.

בשלב זה משתמשי האייפון יתבקשו להעניק את ההרשאות הנחוצות לאפליקציה (גישה למיקרופון, אנשי קשר וכדומה), ולאחר מכן יוכלו להתחיל לתקשר עם חבריהם. אין ספק שהחברה שמה את הדגש העיקרי על ממשק המשתמש הפשוט: לחיצה ועזיבה מהירה על אחד מאנשי הקשר המופיעים בתחתית תאפשר לכם לשלוח תמונה ובאמצעות לחיצה ארוכה תוכלו לשלוח וידאו באורך של עד 15 שניות. לחיצה כפולה על המסך תאפשר לכם להוסיף טקסט לתמונה ולחיצה על המסך תחליף בין המצלמה הקדמית לאחורית.

כתבות נוספות ב-Geektime:
Genieo הישראלית נרכשת תמורת 34.1 מיליון דולר (אקזיט ישראלי)
ראיון עם מוריאל שוטלנדר, מפתחת בויקימדיה

כאמור, התכנים יהיו זמינים למספר שניות בלבד לאנשי הקשר אליהם תשלחו את התכנים, כשלאחר מכן יעלמו אל נבכי האינטרנט, אלא אם כן תספיקו לשמור צילום מסך שלהן, כמובן.

החברה מבהירה כי גם במידה ואנשי הקשר שלכם לא התקינו את האפליקציה, עדיין תוכלו לשלוח להם את התכנים באמצעות קישור ייחודי, אותו יוכל לפתוח בדפדפן המכשיר שלו. לצערנו, ניסיון לשלוח או לצפות בקישור הייחודי הוביל אותנו אל האתר הראשי המלווה בתיאור פרטי השימוש במוצר, כך שמסתמן כי לחברה יש מקום לשיפור בתחום זה ויהיה עלינו להמתין שחברינו אכן יתקינו את האפליקציה על מנת לשלוח להם תכנים.

האם יש לה מקום מול המתחרות?

אם המוצר של מובלי נשמע לכם מוכר, אין זה מפתיע. מדובר על שימושיות דומה (וכמעט זהה) לאפליקציות סנאפצ׳אט או למוצר האחרון מבית פייסבוק, Slingshot. כמו כן, בסוף השבוע האחרון דלפה לרשת אפליקציה מבית Instagram תחת השם Bolt שאמורה אף היא פונקציונאליות דומה.

בתגובה לנושא, ציין משה חוגג, מייסד ומנכ״ל מובלי כי לדעתו היוזמה החדשה של אינסטגרם מגיעה בתגובה ל-Mirage, אותה חשפה החברה לעיתונאים בסיליקון וואלי לפני מספר שבועות. ״לפני כשבועיים חשפנו את האפליקציה בפעם הראשונה ל-7 עיתונאים בסיליקון וואלי. כשראינו שהתקינו את האפליקציה מעל ל-90 איש בארצות הברית מבלי שסיפרנו עליה לאף אחד אחר, הבנו שמשהו מוזר קורה שם״ סיפר חוגג.

עם זאת, מובלי מגיעה מוכנה להשוואות השונות ולכן דואגת להבליט את ההבדלים המשמעותיים במוצר שלה.
לדברי החברה, בניגוד להגדרה של שתי האפליקציות האחרות כאפליקציות לשיתוף תמונות, Mirage מוגדרת כאפליקציית הודעות מיידיות. הודות לסנכרון האוטומטי עם רשימת אנשי הקשר הקיימת במכשיר המשתמש, לצד הממשק שנועד להעניק חווית שימוש פשוטה ואינטואיטיבית, מאמינה הישראלית כי תוכל לכבוש את תמונותיהם של המשתמשים.

עם זאת, ״הקלף המנצח״ בו מתגאה החברה, אפשרות שליחת הודעות, סרטונים וקבצי קול גם למשתמשים שלא התקינו את האפליקציה עדיין אינו מושלם, לפחות לא מהבדיקה שלנו. עם זאת, במידה ותצליח להשמיש אפשרות זאת בצורה הטובה ביותר, ייתכן שאכן תוכל לכבוש את השוק.

אם אתם שואלים את דעתנו בעניין, אנו חייבים להודות שגם מסנאפצ׳אט לא התלהבנו, כך שקשה לנו להאמין ש-Mirage תהפוך לאחת מהאפליקציות הנמצאות בשימוש קבוע במכשיר שלנו. בנוסף, אנו לא בטוחים עד כמה משתמשי סנאפצ׳אט מחפשים או זקוקים לאלטרנטיבה בתחום, כך שלא ידוע אם אכן יעדיפו לעבור לשירותיה של מובלי או לא.

אך למרות דעותינו והעדפותינו האישיות, אפליקציית YO הוכיחה כי מובלי יודעת לתפוס את תשומת לב המשתמשים, לטובה או לרעה ולכן ייתכן שיש ל-Mirage סיכוי טוב לככב בראש טבלת ההורדות בשבועות הקרובים. כנראה שנאלץ להמתין בסבלנות ולראות האם המשתמשים מתלהבים רק מאפליקציות לא שימושיות, או שמחפשים גם מוצרים שיכולים להציע מעט יותר משליחת מילה אחת לחבריהם.

להורדת האפליקציה למכשירי אנדרואיד – להורדת האפליקציה למכשירי iOS


הכתבה התפרסמה במקור ב-Geektime