איימי הול, בת 17 מבריטניה, חיברה את האייפון שלה למטען לפני שהלכה לישון, והמכשיר עלה באש. "המצעים והשמיכה שלי גם נדלקו ונכוויתי בפנים שלי. ולא מדובר במטען זול, אלא במטען של אפל", כתבה בפייסבוק.

לפי הפרסומים בתקשורת הבריטית, היא קפצה מהמיטה אך לא הצליחה לחמוק לחלוטין מהלהבות, שהותירו כוויה קשה בלחי הימנית שלה. "רצתי מחוץ לחדר והזעקתי את אמא שלי. למרבה המזל, היא הצליחה לכבות את האש בלי להזעיק כבאים. הכוויה עצמה כאבה מאוד, אבל ידעתי שזה יכול היה להיות גרוע בהרבה. הלהבות פשוט דלקו דרך שמיכת הפוך שלי והגיעו אליי".

כבל הטעינה שהיה ברשותה של הול אכן היה מקורי, אך המטען עצמו היה ממותג צד-שלישי; לא ברור האם השריפה נגרמה בעקבות כשל במנגנון הטעינה, או שמא בתשתית החשמל בביתה של הול. כך או כך, הול ממליצה להימנע מלטעון את סמארטפון בלילה. "בבקשה אל תלכו לישון ותשאירו את הטלפון שלכם מחובר למטען. אם הייתי ישנה, זה היה יכול להיות הרבה יותר גרוע. כל הבית שלי יכול היה לעלות באש, עם כל המשפחה בפנים. בבקשה תהיו מודעים לכך שזה יכול לקרות לכל אחד. זה מסוכן".

אפל מסרה בתגובה למקרה שהיא "לוקחת את ביטחון לקוחותיה ברצינות יתרה", ופתחה בבדיקה מעמיקה. עוד נמסר מטעם החברה שהטענת מכשירים בסביבה לחה עלולה לגרום לדליקה.