ביום חמישי האחרון הושבעה הממשלה ה-34, וכראוי לארצנו הנהדרת - צעד כזה לא יכול לעבור מבלי שהרשת תדאג לעשות ממנו מטעמים. לראיה, לא הספיק לעבור סוף שבוע וכבר נפתחו מגוון דפים סאטיריים בפייסבוק שהספיקו לצבור אלפי לייקים שיקבלו את פניהם של השרים החדשים וידאגו לעקוב אחרי כל משפט שיצא להם מהפה.

שר החלל

המוביל במצעד הלייקים הוא העמוד "דני דנון שר החלל" שכבר הספיק לצבור מעל ל- 12 אלף עוקבים מאז שהוקם ביום חמישי האחרון. מאחורי הדף המוצלח עומדים שמות שאולי יהיו מוכרים למי שחי ברשת כגון נמרוד צוק, רז ציפריס וחברים נוספים. אותה חבורה אחראית גם לדפים "לא מתעסקים עם הבוז'י", "בוז'י עושה דברים חמודים" ועמודים נוספים מהז'אנר.

לדבריהם, הקימו את הדף כי "אנחנו סבורים שדני דנון הוא האיש המתאים ביותר לכהן כשר החלל הישראלי ושמשרד החלל הישראלי הוא המשרד המתאים ביותר לדני דנון, והיה לנו חשוב לחגוג את החיבור המופלא הזה". הגולשים הבינו את הטון והקריצה והצטרפו מהר מאוד לחגיגה. "ההתלהבות בקרב הקהל מדהימה - העמוד התחיל לפעול ביום חמישי ותוך שלושה ימים בלבד הגענו ליותר מ-11 אלף עוקבים. הפוסט הכי פופולרי הגיע כבר ליותר ממאה אלף איש, וכל התכנים בעמוד הגיעו בסך הכל ל-230 אלף איש".

אחרי לילה ארוך ומרגש בו הושבעה הממשלה - עכשיו מתחילה העבודה האמיתית. לפני זמן קצר נחתתי באורנוס וחברתי למשלחת הסיוע הישר...

Posted by ‎דני דנון שר החלל‎ on Friday, May 15, 2015

נפגשתי הבוקר עם לורד פלפטין, מנהיג כוחות המורדים, בבסיסם שבפלנטת טטואין. הצעתי ללורד האמיץ את תמיכתנו המורלית והצבאית וה...

Posted by ‎דני דנון שר החלל‎ on Friday, May 15, 2015

תובנה חשובה שנחתה עליי ביום הראשון לתפקיד.

Posted by ‎דני דנון שר החלל‎ on Friday, May 15, 2015

והנה עוד כמה מהדברים שעלו לרשת:

שר המדע  Danny Danon - דני דנון  בפגישת עבודה, במפגש עם קולגה מארץ רחוקה

Posted by Moshe Halevi on Thursday, May 14, 2015

דני דנון - שר החלל!

Posted by Oi! Design Studio on Thursday, May 14, 2015

שרת המשפטים

במקום השני במצעד אפשר למצוא את איילת שקד, שרת המשפטים החדשה שהספיקה להסעיר את הרשת עוד לפני שנכנסה לתפקיד אחרי שספגה מגוון הערות לגבי המראה שלה. העמוד "תגובות אפשריות של שרת המשפטים איילת שקד" כבר צבר מעל ל-2,600 לייקים מאז שנפתח.

מנהל העמוד, שהעדיף להישאר בעילום שם, מסביר: "פתחתי את העמוד כי יש מקום לסאטירה עצמאית במרחב האינטרנטי ובפייסבוק. אני אמנם מגיע מהצד השמאלי של המפה, אבל חלק מהפוסטים הוקדשו דווקא לביקורת על ההערות המיזוגניות כלפיה שעסקו במראה שלה."

עוד הוא מספר: "מאז שפתחתי את הדף הגיעו לא מעט פניות מהאוהדים שלה שחשבו שמדובר בעמוד של השרה עצמה וכמאה עוקבים אף עזבו כשגילו שאני לא באמת איילת. מעבר לזה כל הגדילה של הדף היא ויראליות לגמרי, לא שלחתי הזמנה לאף חבר משום שרציתי להישאר אנונימי".

שרת התרבות

הבאה בתור היא אהובת הרשת מירי רגב, שמונתה לשרת התרבות והספורט. את הדף "מירי רגב היא שרת התרבות הטובה בעולם" אוהבים כבר מעל ל-800 חברים. מי שעומד מאחוריו הוא סטודנט צעיר מירושלים שהעדיף להישאר בעילום שם. לדבריו: "מה שחשוב לי להדגיש זה שאני לא מתכוון לתחזק עמוד ממורמר של שמאלנים שלא השלימו עם התוצאות של הבחירות, אלא באמת לעקוב אחרי הפעילות של המשרד, להציג אלטרנטיבות ולבקר בצורה בונה ואמיתית. אני מאמין שאני מצטרף לגל אמיתי של דאגה מהמינוי הבעייתי הזה". כפיים כבר אמרנו?

אנחנו רק נניח את זה פה..

Posted by ‎מירי רגב היא שרת התרבות הטובה בעולם‎ on Saturday, May 16, 2015

נתקלתם בדפי פייסבוק מעניינים נוספים? ספרו לעדי רם בפייסבוק!