מתי ניסיתם משהו חדש? זו חוויה אחרת לגמרי. החושים משתוללים. מה שהעיניים שלך רואות בתוך משקפי המציאות הרבודה של אפל, הוויז'ון פרו, עושה כיף לכל הגוף. חלק זה מציאות מדומה שהמשקפיים מייצרים, חלק זה העולם האמיתי מבחוץ, שהמשקפיים משקפים פנימה. הכל נראה מעולה ומשתלב נהדר.

מתחתי לי מסך סרט ענק. רואים מעולה. 4K HDR, מה שתרצו. גם הסאונד שהמשקפיים מזריקים לך לאוזן נהדר. עמדתי בשמש של שדרות רוטשילד בתל אביב ובחרתי לי רקע 360 של הרים מושלגים. כולל השמיים המעוננים למעלה והשלג שאתה עומד עליו למטה. אתה יכול להזכיר לעצמך כמה שאתה רוצה שאתה בשדרה הומה – העיניים רואות משהו אחר והמוח נוטה להאמין.

דרור גלוברמן עם האפל ויז'ן פרו (צילום: אלי אוירי)
"החושים משתוללים". דרור גלוברמן עם האפל ויז'ן פרו | צילום: אלי אוירי

אחר כך פתחתי מייל, הצבתי את המסך מימין למעלה, ומתוכו שליתי איזה PDF אימתני. אותו דווקא הצבתי קרוב אליי מימין כדי לקרוא בנוחות. אל תתפסו אותי על נתונים, אבל ברמת החוויה, יש מצב שזה המסך הכי טוב שאי פעם ראיתי. "יותר טוב מכל טלוויזיה", אמרו ב-CNET.

רציתי לכתוב תשובה למייל? נפתחה מקלדת באוויר. עם עוד אימון אני יכול להתרגל אליה, אבל בקצב ההקלדה שאני רגיל אליו, יש מצב שמקלדת פיזית ועכבר, שיכולים להתחבר למשקף בבלוטות', הם פתרון הגיוני יותר לצורכי עבודה.

_OBJ

הקסם זה העיניים והידיים. ניסיתם פעם לשלוט במשהו רק במבט? אם לא הטסת מטוס קרב, כנראה שלא. גם השליטה עם האצבעות בלי להחזיק שום ג'ויסטיק היא סוג של פלא נדיר. השילוב ביניהן, גם אצבעות וגם עיניים, ייחודי רק לאפל ויז'ון פרו, ויוצר באמת חוויה נהדרת וראשונית לגמרי.

כדי לפתוח אפליקציה לוחצים על ה"דיגיטל קראון" – כפתור עגול על המשקף עצמו. זה פותח תפריט אפלי די מוכר על גבי המסך. מעכשיו, השליטה במכשיר מתבצעת בעזרת התבוננות באייקון מבוקש, ונגיעת אצבעות בין הבוהן והאצבע המורה. עם כיול טוב ואימון, אפשר לעוף עם זה במהירות - עד כאן הקטעים המגניבים.

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Dror Globerman‎‏ (@‏‎drorgloberman‎‏)‎‏

אלה משקפי המציאות הכי נוחים שאי פעם ענדתי, והעובדה שרואים מבפנים את העולם שבחוץ באופן שמרגיש טבעי, מאפשרת להתמיד בשימוש בהם יותר מאשר באחרים. 20 דקות. 30 דקות. אין מצב שאני מחזיק עם זה שעה חצי, ובטח שלא יום עבודה.

מדובר ב-600 גרם. כמו לשים אייפד על הפנים. אליהם מתחברת בחוט סוללה שיושבת בכיס. בהיבט הזה ברור שיש עוד הרבה מה לשפר, ואולי זה חלק מהסיבה שאפל לא קוראת לזה מוצר לקהל הרחב, אלא "מוצר למפתחי תוכנה". גם המחיר, 3,500 דולר, שהופכים בישראל ליותר מ-15 אלף שקל, הוא לא משהו שאנשים מוציאים בלי שברור להם למה, וזו בדיוק הבעיה של המכשיר. עם כל מה שתיארתי קודם, והמוצר עובד נהדר – עדיין לא ברור למה צריך אותו.

כנראה שזה מה שאפל רוצה מהמפתחים ברחבי העולם. שיתלהבו, יקנו, יפתחו תוכנות, ובעצם – יפתחו בשבילה לא רק עולם של אפליקציות כפי שכבר עשו עבור האייפון והאייפד, אלא שיפתחו סיבה להמונים לרכוש. לא את הדגם הזה, אלא את הבאים, שמן הסתם יהיו חזקים יותר ומסורבלים פחות.

ועוד 3 בעיות קטנות יותר:

  • הדבר הזה יבלגן לך את השיער (למרות שלא חייבים לשים את הרצועה מלמעלה, זה מחזיק בסדר גמור)
  • כשמסתכלים עליך, אנשים יכולים לחשוב כל מיני דברים על מי שמסתובב עם חפץ כזה בציבור ומושיט ידיים לאוויר. מלפנים, העיניים שלך מוצגות על גבי מסך שפונה החוצה, כולל ההבעות – אבל במין טייק אוף דיגיטלי קצת מוזר. בפגישות וידיאו אתה הופך לאוואטר של עצמך. ההבעות עוברות דרכו. זה כאילו כולם יצאו מבוטוקס מלחיץ, אבחנה מישהי.
  • אי אפשר להזמין אף אחד פנימה באמת. אתה לבד.