הדבר שהכי מאפיין את הבחירות המקומיות של שנת 2024, מלבד המלחמה שאופפת כל תחום בחיינו וגרמה לדחייה של כמה חודשים במועד (ולנו האזרחים שלא להתייחס ממש לאירוע), הוא שהמועמדים גילו את הטיקטוק.

זה לא סוד שהפלטפורמה הפכה בשנים האחרונות לכר פרסום לכל מי שמנסה לחתוך בעלויות הפקה אבל עדיין לנסות להפוך לוויראלי, ויעיד על כך הדוכן לחם חביתה מנתניה. כעת, גם המתמודדים לראשות ולמועצת העיר ניסו לעלות על הגל. ליקטנו לכם את מיטב סרטוני הטיקטוק של הבחירות העירוניות 2024, וגם שניים מאינסטגרם.

מי שלקחה את הפרסום בטיקטוק צעד אחד קדימה היא ראשת העיר של נתניה, מרים פיירברג. הפוליטיקאית שמכהנת כבר מאז 1998 בראשות העיר הוציאה שיר יחד עם הראפר סדריק, והוא אפילו לא רע. הסרטון זכה למעל 100 אלף צפיות בטיקטוק אבל הפך לוויראלי גם בטוויטר ובשבוע שעבר זכה למחווה גם בארץ נהדרת.

@miriamfierbergikar מרימים לשנה חדשה! אין על העיר הזאת, נתניה אהבת חיי #איןעלהעירהזאת @סדריק - Cedrik ♬ צליל מקורי - Miriam Fierberg Ikar

מסיבה לא ברורה שני המתמודדים לראשות עיריית פתח תקווה לקחו ברצינות את הוולנטיינס והכינו סרטונים יעודיים רק ליום הזה.

View this post on Instagram

A post shared by מחויבים | הכוח הליברלי בפתח תקווה | אורי אהד ואיתי שונשיין (@pt_liberal)

 

רמי גרינברג, ראש העיר המכהן, העלה גם הוא סרטון בנושא. למטיבי הלכת הפיד של גרינברג מלא בתמונות שלו גוזר סרטים, ממש כמו ישראל כץ.

@ramigreenberg

תושבות ותושבי פתח תקווה, יש לנו דבר אחד להגיד לכן.ם לכבוד יום האהבה: אנחנו אוהבים אתכם.ן.  אני וכל חברות וחברי סיעת התחדשות קמים בכל בוקר לשליחות שלנו באהבה, כדי לעשות את החיים של כולנו בעיר להרבה יותר טובים. והאמת, בלי האהבה הזאת לעיר ואליכם, כל זה לא היה שווה ובטח שלא מצליח. זאת גם הזדמנות להגיד לכם תודה על כל האהבה שאתם מעניקים לנו בחזרה – זה המנוע הכי עוצמתי שלנו. אז שתהיו מוקפים תמיד באנשים שאתם אוהבים ושכיף לכם לאהוב – וחג אהבה שמח. רמי גרינברג, ראש העיר 054-673-3156

♬ סאונד מקורי  - RamiGreenberg

אורנה ברביבאי, מי שמתמודדת מול רון חולדאי על ראשות עיריית תל אביב, פרסמה סרטון בנושא הקורקינטים החשמליים ברחבי מדרכות העיר, נושא שלקח חלק מרכזי בקמפיין לפני תחילת המלחמה. אבל המתמודדת מטעם "יש עתיד" לא הסתפקה בסרטון פשוט והלכה על הפקה צבאית. למען הסר ספק, הסרטון עלה עוד לפני אירועי 7 באוקטובר.

@ornabarbivay המדרכות בתל אביב לא יהיו שדה קרב. כדי להבטיח את שלומם של הולכי הרגל ומשתמשי הדרך כולם, יש להקים מערך רישום כלי הרכב הדו-גלגליים, למפות את אזורי הסיכון ולהגביר בהם את האכיפה ולבצע הפרדה בין הולכי הרגל לרוכבים והנהגים. עיקרי התכנית לקידום הביטחון ברחובות ובדרכים בלינק בביו. #אורנהברביבאי #תלאביביפו ♬ צליל מקורי - Orna Barbivay - אורנה ברביבאי

רון קובי הוא מתמודד צבעוני ומוכר בטבריה. לאחר קדנציה קצרה בראשות העיר שהתאפיינה בריבים אינסופיים עם הסיעות החרדיות, הוא חוזר ומנסה להחזיר את השליטה על העיר. עמוד הטיקטוק שלו מלא בסרטונים מעניינים, אבל אנחנו בעיקר שמנו לב לווידאו הבא בו הוא יוצא נגד הפרות של טבריה.

@ron.cobi

פרות מעל הכנרת בטבריה?

♬ original sound - Ron Cobi רון קובי
 

בית שאן מוכרת בזכות העתיקות שלה, הסרט "בית שאן מלחמה" וכמובן משחק השרוכים שהכריע את אליפות המדינה בכדורגל בשנת 1998. מקור השם "משחק השרוכים" הוא בצילומי הטלוויזיה מהמשחק, בהם נצפה בלם בית שאן, איתן טייב, קושר את שרוכי הנעליים שלו, רגע לפני המהלך שהוביל לכיבוש שער הניצחון הדרמטי של בית"ר ירושלים - מעשה שהוכיח לכאורה את חוסר הרצינות וחוסר העניין של השחקנים במשחק. כעת מי שעמד במרכז אותה פרשה רץ לראשות העיר. העניין בסרטונים של טייב שנראה שהוא לא ממש מתלהב מהעיר שלו, ובכמה סרטונים נראה המתמודד לראשות העיר אפילו מטיח עלבונות באתרים שונים.

@eitan_tayeb הגענו לבניין העירייה וגם שם התאכזבנו 24.2.24 אנחנו נהפוך את בניין העירייה  למקום ראוי ונגיש #בחירות24 #ביתשאן #foryou #חרבותברזל ♬ צליל מקורי - איתן טייב לראשות העיר בית שאן

@eitan_tayeb מדהו חייב להשתנות בבית שאן,את סה כולם יודעים. ב-27.2.24 כולנו מתאחדים-מנצחים!!#בחירות24 #ביתשאן #foryou #חרבותברזל ♬ צליל מקורי - איתן טייב לראשות העיר בית שאן

ברק סרי התמודד עד לפני זמן קצר על ראשות עיריית אשדוד. למרות שהוא כבר פרש, נחזור לסרטון שעשה עם שרדר. כנהוג אצל כוכב הטיקטוק שפתח כבר כמה סניפי שווארמה - סרי הגיע לאכול, אבל בעיקר לעשות קמפיין. לזכותו ייאמר שהוא בין הראשונים שקלט את הקונספט. 

@barak_seri אין על שיפקות! @GamlielBarberi #אשדוד #גמליאל ♬ צליל מקורי - ברק סרי - Barak Seri

גל רזינסקי לא ממש מוכר לציבור הרחב בישראל, אבל אם אתם פתח תקוואים או חזקים בספורט אתם כנראה מכירים את אחד האוהדים הכי מפורסמים של הפועל פתח תקווה. כעת הוא הצטרף לרשימה הליברלית למועצת העיר, ובואו נגיד שאנחנו מקווים שרמת המשחק של הקבוצה שלו טובה יותר ממה שהוא מציג בסרטון.

View this post on Instagram

A post shared by מחויבים | הכוח הליברלי בפתח תקווה | אורי אהד ואיתי שונשיין (@pt_liberal)

ואי אפשר כמובן בלי רייצ'ל גרין מרמת גן, כוכבת ההקלטה הוויראלית שגם דיברה איתנו השבוע. אחרי התפוצצות הפרשה, גרין צילמה סרטון עם ראש הרשימה שלה וגרמה לכולנו להתאהב בה, שוב.

View this post on Instagram

A post shared by Haya Mena (@menahaya)