מערכת החינוך לא מספקת חינוך מיני ראוי לילדים, ואת התחליף, כמו בלא מעט מקרים אחרים, אפשר למצוא בטיקטוק, שם יועצים מיניים נותנים עצות בנושאים מיניים לבני נוער.

טל רומן היא מנחה, מרצה ומלווה מבוגרים ונוער בתחום היחסים והמיניות הבריאה, כאשר הסרטונים שלה, למשל, "4 עובדות שלא ידעתם על מין", הגיעו לעשרות ומאות אלפי צפיות. ד"ר דניאל דריי, יועץ מיני וסקסולוג, מוכר בתחומו כבר שנים, וכעת מככב בטיקטוק, כאשר, לדוגמה, סרטון שלו על סוגי אורגזמות הגיע ל-866 אלף צפיות. לדבריו, הוא הגיע לטיקטוק בגלל ארבעת ילדיו הצעירים: "הפכתי להיות כוכב של החברים שלהם, שלא הכירו אותי מהטלוויזיה או משום מדיה אחרת", הוא מספר ל-NEXT.

@dr.danieldrai #חלקאחד 4 סוגי אורגזמות אצל נשים 1 .דגדגנית 2 .נרתיקית 3.משולבת 4.שפיכה נשית #יחסים #מיניות_בריאה #זוגיות #אהבה #שליטה #סקס #מיניות #אישה #אורגזמה #דר׳דניאלדריי #פוריוישראל #טיקטוק ♬ צליל מקורי - ‍⚕️Dr . Daniel Drai

מי צריך את זה?

דריי: "אנשים שמסתכלים ברשת הם לא אנשים שיגיעו לקליניקה. בטיקטוק יש פתיחות מינית שמאפשרת לסקסולוגים להעביר מידע אמיתי".

רומן: "הצעירים הם מאוד סקרנים, כבר בכיתות ד', ה', ו', יש להם מלא שאלות על הריון, על הפעם הראשונה. כמו שד"ר דניאל אמר, יש הרבה מידע שגוי וגם חוסר מידע במדיות השונות וגם במשרד החינוך. הצעירים של היום שולחים לי שאלות ופשוט רוצים לקבל מידע נכון".

@talroman העובדה ה4 תשאיר אתכם בשוק! #מין #עובדות #מיניות #נשים #גברים ♬ Monkeys Spinning Monkeys - Kevin MacLeod & Kevin The Monkey

מה למדתם על הצעירים מהטיקטוק?

דריי: "בגיל 14-15 הם לא יודעים הרבה בהשוואה לעבר, גם כשמסתכלים 20 שנה אחורה. אפילו כשיש כל כך הרבה תוכן, הם לא יודעים הרבה. אני מקבל המון שאלות מצעירים, למשל – האם אפשר להגיע לסיפוק, האם כל אישה מגיעה לסיפוק כל הזמן ומה אפשר לעשות כדי לעזור לה? מה שהופתעתי זה שברחוב אני מקבל תגובות מכל הגילים, ולא רק בני נוער, גם גברים ונשים בני 40-50. יש חופשיות בטיקטוק שאין ברשתות אחרות, מה שהיה בטלוויזיה לפני 20 שנה, ועכשיו יש קצת פחות. טיקטוק מאפשרת לנו לדבר בצורה יותר חופשית ולהעביר מסרים שלא יעברו במדיות אחרות. הטוקבקים הם שאלות שהם רוצים לשאול ואני עונה לגבי השאלות בסרטונים הבאים. הם מאוד מכבדים. גם השאלות הן חכמות".

@talroman העובדה האחרונה תעיף אתכם!#מיניות #עובדותמעניינות #סקס #מוזר ♬ Monkeys Spinning Monkeys - Kevin MacLeod & Kevin The Monkey

אתם אנשי מקצוע מנוסים, אבל בטיקטוק יש גם הרבה לא מוסמכים. בני הנוער  - הקהל - לא תמיד יודעים להבדיל בין אלה ואלה. זה לא מתכון לאסון? 

רומן: "כמו בכל תחום, יש אנשים מוסמכים יותר ופחות. לכן זה חשוב לבדוק מה ההכשרה של הבן אדם, מה הניסיון שלו, מאיפה הוא מביא את הדברים. חשוב שיהיו יותר אנשים מוסמכים ברשתות האלה, כי קל מאוד להגיע למידע שהוא שגוי שם".

האם טיקטוק צנזרה אתכם פעם?

רומן: "אני משתדלת להשתמש במילים יותר רומזות או באביזרים כמו דגמים, פירות או ציורים, דברים שייתנו את המשמעות לאו דווקא בצורה שתהיה בעייתית".

דריי: "אני משתמש במילים שהייתי יכול להשתמש בכל מדיה אחרת, למשל, 'הבולבול שלנו ככה', אנחנו מדברים במילים עדינות, שלא מפחידות. המילה היחידה שצנזרו אצלי בטיקטוק הייתה על הסיפוק המיני של נשים, שמתחילה ב-א' ונגמרת ב-ה'".